Czerwony Pingwin musi umrzeć cz. 1

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
kassana

Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Tym razem rysownik i scenarzysta zabiera czytelnika w szaloną podróż z załogą statku kosmicznego Śpiący Prosiak. Jego załoga – kapitan Budo, Momo de Momos, Bebetto oraz Wiśnia – znalazła się w dość nieciekawym położeniu. Po starciu z Papugatą, międzygwiezdnym łotrem i piratem (co nie...

Jego załoga – kapitan Budo, Momo de Momos, Bebetto oraz Wiśnia – znalazła się w dość nieciekawym położeniu. Po starciu z Papugatą, międzygwiezdnym łotrem i piratem (co nie zawsze idzie w parze) straciła swój statek i będzie musiała bardzo się postarać, żeby go odzyskać. Przy sprzyjających wiatrach być może uratują również System i wszystkie zamieszkujące go stworzenia. Ale to nie jest powiedziane.
Fantastycznie narysowany i pełen niesamowitych przygód „Czerwony Pingwin musi umrzeć” to swoisty hołd Śledzia dla popkultury – animowanych filmów i seriali, gier wideo i oczywiście komiksów. W jego warstwie graficznej widać nawiązania zarówno do mangi, jak i legendarnych albumów Tadeusza Baranowskiego.

źródło opisu: www.kultura.com.pl

źródło okładki: www.kultura.com.pl

Arthaniel | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Trudno ocenić tę pozycję, bo to ledwo prolog większej całości, która pewnie nigdy nie powstanie, ale lektura tych +/- 50 stron to czysta przyjemność; historia przedstawiona na łamach tego albumu zarówno fabularnie jak i wizualnie przypomina najlepsze kreskówki Cartoon Network + dodajmy do tego niezły humor oraz PRZEPIĘKNIE nałożone kolory, i otrzymamy kawał zaskakująco dobrego komiksu.

calmanani | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

Najbardziej w tym komiksie urzekły mnie stonowane kolory i brak wyrazistych konturów (w odróżnieniu od typowej twardej komiksowej stylistyki), które wprowadzają nieco "filmowego" charakteru oraz nadają obrazowi głębi co w połączeniu z dbałością o szczegóły tworzy naprawdę urokliwe kadry. Do tego plansze są ułożone w niepowtarzalny sposób (niemalże na każdej stronie jest inny układ) co stwarza unikalny charakter i dodaje dynamiki.
Sama historia także jest ciekawa, a postacie pomysłowo stworzone (choć można by bardziej rozwinąć opis ich samych, ich cech czy zwyczajów).
Komiks ten jest zdecydowanie wart uwagi, gdyż posiada swój własny, unikatowy styl.

Wiking R | 2014-07-14

Przepięknie narysowana, historia która dopiero się zaczyna...

Mihau2d | 2017-07-20
Na półkach: Komiksy, Przeczytane