Zagłada Żydów na polskiej prowincji

Wydawnictwo: Biblioteka Midrasza
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
allison

W ostatnich latach zainteresowanie naukowców problemem Zagłady zostało skierowane na pozostającą dotąd na uboczu badań polską prowincję. Wyrazem tego była konferencja naukowa „»Nie masz już żydowskich miasteczek…« Zagłada Żydów na polskiej prowincji. Ofiary. Sprawcy. Świadkowie”, zorganizowana w 2011 roku w Łodzi staraniem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Oddany do...

Oddany do rąk Czytelników tom studiów zawiera teksty autorów związanych z różnymi ośrodkami naukowymi, zarówno polskim, jak i zagranicznymi. Ponadto zamieszczone w nim artykuły reprezentują różne ujęcia badawcze: od antropologicznego poprzez literaturoznawcze aż po prace historyczne, a nawet analizy statystyczne.

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: www.midrasz.pl

marcjn | 2017-12-13
Przeczytana: 01 listopada 2017

Bardzo nierówny choć mimo wszystko wart przeczytania zbiór artykułów o problemach w stosunkach polsko-żydowskich.

mariola | 2016-10-29
ademar | 2014-06-16