Nie lubię zasad, wolę przesądy i inne aforyzmy

Tłumaczenie: Marian Dobrosielski
Wydawnictwo: Wielkopolskie Wydawnictwo Literackie
myśli, aforyzmy
Inne
jagarkar

Lord Paradox, dublińczyk, londyńczyk, paryżanin, bywalec salonów obu kontynentów, wielbiciel chińskiej porcelany i zagorzały przeciwnik wiktoriańskiej moralności, eseista i poeta, socjalista i romantyk, kolekcjoner pawich piór, esteta i estetyk, egalitarysta i przyjaciel książąt, chrześcijanin i hedonista, dramaturg i bajkopisarz Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde bardziej znany jest jednak jako autor zdań krótkich: "Pan wybaczy. Pamiętam Pańskie nazwisko, lecz nie mogę sobie przypomnieć Pańskiej twarzy." Wilde'a uwielbiano i nienawidzono. Wiedział o tym mówiąc: "Nie zdobędę już żadnego przyjaciela za mego życia, lecz może kilku po mojej śmierci."

Dwujęzyczny wybór myśli Oscara Wilde'a.

źródło opisu: Wielkopolskie Wydawnictwo Literackie, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

jagarkar | 2013-05-19
Przeczytana: 19 maja 2013

Oscar Wilde w najlepszym wydaniu! Wybór jego myśli, tych bardziej i tych mniej znanych. Polecam wszystkim! :)

Paszeko | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Aforyzmy