Radość życia i umierania w pokoju

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ścieżka ku oświeceniu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Joy of Living and Dying in Peace
83-7120-674-7
filozofia i etyka
Alicja

"Radość życia i umierania w pokoju" to kolejny tom autorskiej serii Dalajlamy "Ścieżka ku oświeceniu". Książka, jak stwierdza sam autor, nie zawiera zbyt wielu nowych informacji, ale jej celem jest pomoc w przekształceniu umysłu. W tradycji buddyjskiej wiara i oddanie są niezbędne, lecz powinny się łączyć z inteligencją i mądrością, które umożliwiają osiągnięcie nirwany i oświecenia. "Radość życia i umierania w pokoju" może pomóc w rozpoznaniu przyczyn cierpienia i warunków szczęścia, a także w zbliżeniu się do idealnego stanu buddy.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AnnaSikorska | 2014-10-27

Media nas atakują poradnikami dotyczącymi maksymalnego wykorzystania swojego życia i cieszenia się z tego. Życie jest jednak inne niż pokazują nam wszelkie publikacje opisujące niezwykle szczęśliwych ludzi. Ono ma swój początek, wzloty, upadki i kres. Żaden z poradników nie napisze nam wprost, że robienie kariery, nauka i gromadzenie dóbr i tak się skończy wraz ze śmiercią. One zwykle nas utwierdzają, że nasze szczęście zależy od naszego dorobku i relacji z ludźmi. Jedno, co je łączy z książką Dalajlamy XIV to przekonanie, że świat zmieniamy od siebie. To tam w sobie musimy inaczej spojrzeć na siebie, swoją pracę, naukę, bo otoczenie właśnie przez widzimy przez własną osobę. Uciekanie od przeszłości czy przyszłości jest tu ucieczką od własnej osoby, dla której powinniśmy chcieć wszystkiego, co najlepsze.
Na pewno nie możemy traktować tej książki, jako poradnika. Ma on nam służyć do refleksji nad prostymi sprawami naszego życia i pomóc wyciszyć swoje bulgoczące negatywne emocje,...

fiolek_2702 | 2017-05-03
Aleksandra | 2017-02-28