Kosmos . Świat w obrazkach

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Ta pięknie ilustrowana książeczka pomoże dzieciom zrozumieć, czym jest wszechświat. Dzięki niej młodzi czytelnicy poznają Układ Słoneczny i najważniejsze ciała niebieskie, które się w nim znajdują dowiedzą się, jak żyją kosmonauci podczas dalekich podróży i poczytają o historii lotów w kosmos. To rozwijająca lektura, idealna dla dzieci zainteresowanych otaczającym je światem. W serii `Świat w obrazkach` dotychczas ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i prehistoria, Las, Zwierzęta domowe, Zawody, Miasto, Transport, Morze, Dzieci świata, Smoki, Kosmos, Strażnicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

Było już o naszej planecie więc teraz czas poszerzyć horyzonty i zagłębić się w bezmiar wszechświata ;) Nie będę ukrywała, że zawsze fascynował mnie niewyobrażany ogrom tego co znajduje się poza Ziemią. Te wszystkie inne planety, galaktyki, które znajdują się miliardy lat świetlnych od nas. Mi to po prostu nie mieści się w głowie, nie potrafię nawet sobie tego wyobrazić. Więc tym bardziej cieszy mnie fakt jakim jest to, że posiadamy z Nikodemem tak ciekawą książkę, która choć trochę przybliży nam to co dzieje się poza trzecią planetą od słońca :)

W książce tej znajdziemy całą masę ilustracji oraz informacji dotyczących właśnie kosmosu. Na początku poczytamy o galaktykach, czym ona są, jak mogą wyglądać... Następnie zobaczymy gwiazdozbiory, dowiemy się kiedy i w jaki sposób powstało nasze słońce. Dalej cofniemy się do czasów prehistorycznych i do starożytności ponieważ już wtedy niebo było dokładnie badane przez obserwatorów. Poczytamy również o największej znanej nam gwieździe...

Agatka | 2017-01-22
martynal11 | 2016-03-03