Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia

Creative Composition: Digital Photography Tips & Techniques
fotografia
poradniki
hunter

Doskonałe technicznie zdjęcie, wzbudzające emocje odbiorcy, to marzenie każdego fotografa. Autor tego podręcznika — uznany fotograf Harold Davies — podpowiada, jak wykonać właśnie takie fotki. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób rozbudzić i pielęgnować własną kreatywność, a także opis najlepszych rozwiązań technicznych. Połączenie tych elementów pozwoli Ci twórczo prewizualizować kompozycje Twoich fotografii, co sprawi, że Twoje prace będą naprawdę zachwycające.

Książka "Kompozycja zdjęć. Kreatywna fotografia" to przede wszystkim przewodnik po świecie doskonałej kompozycji, w którym każde zagadnienie ilustrowane jest wspaniałą fotografią, a także informacjami z zakresu samej kompozycji oraz danych technicznych, takich jak rodzaj użytego obiektywu, przysłona, czas naświetlania czy ISO. Z tego podręcznika dowiesz się, jakie narzędzia mogą posłużyć do stworzenia i udoskonalenia zdjęć, jak podnieść spójność i wewnętrzną logikę zdjęcia w obrębie kadru, a także jakich strategii używać, aby zintegrować na zdjęciach czas i narrację. Nauczysz się doskonale łączyć temat zdjęcia z jego wizualnym przedstawieniem w celu wywołania

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2010

źródło okładki: www.helion.pl

Grzegorz | 2015-01-18

Jeden z rozdziałów nie bez powodu nosi tytuł "Fotografia to magia". Same tytuły innych rozdziałów mówią za siebie (np. "Zdjęcia robią ludzie, nie sprzęt"). Oczywiście znajdziemy fachowe porady nt. spzętu (obiektywy, makrofotografia, ogniksowa...), jak też i interesujące wskazówki, jak uchwycić rzeczywistość. Książka jest w pewnej mierze albumem, dzięki któremu można podpatrzeć, jak powinno się robić zdjęcia.

Ola | 2015-05-01

(nie) Typowy przewodnik fotograficzny, zawierający mnóstwo ciekawych wskazówek fotograficznych.

pasjonatczytania | 2016-05-02
eMilka | 2013-10-20