Fotomontaż w Photoshopie. Sekrety doskonałego wyboru i łączenia obrazów cyfrowych

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Helion
Photoshop Compositing Secrets: Unlocking the Key to Perfect Selections and Amazing Photoshop Effects for Totally Realistic Composites
fotografia, fotomontaż, photoshop
poradniki
joly_fh

Adobe Photoshop to bezkonkurencyjne narzędzie do obróbki zdjęć, wybierane przez większość profesjonalistów. Jego możliwości są w zasadzie nieograniczone, również w zakresie fotomontażu. Łączenie pojedynczych warstw obrazów jest już tak powszechne, że możemy je zobaczyć niemal każdego dnia - w prasie, na billboardach czy plakatach. Dotyczy to każdej dziedziny fotografii, od portretów, przez zdjęcia sportowe i z podróży, aż po szablony, kolaże i zadziwiające, nierzeczywiste kompozycje. Niestety, takie obrazy często rażą swoją nachalnością, przesadą i absurdalnością. Zastanawiasz się, jak zrobić doskonały fotomontaż, który zaskoczy, zaintryguje i wywoła ogólny zachwyt?

Z tą książką stanie się to dziecinnie proste! Matt Kloskowski, znakomity ekspert Photoshopa, przedstawia cały proces tworzenia przekonujących, świetnych technicznie i fascynujących fotomontaży. Krok po kroku poznasz sposoby wykorzystania różnych narzędzi i technik. Dowiesz się, jak skutecznie zaznaczać obiekty, dobierać tło i oświetlenie z myślą o późniejszej pracy oraz ukrywać wyraźne ślady montażu. Ponadto dowiesz się więcej o przydatnych rozszerzeniach do programu Adobe Photoshop, które uczynią Twoją pracę łatwiejszą, szybszą i przyjemniejszą. Książka ta jest idealną pozycją dla profesjonalistów i hobbystów chcących tworzyć jeszcze lepsze i ciekawsze zdjęcia!

Poznaj:

- najważniejsze sekrety tworzenia udanych kompozycji, ze szczególnym uwzględnieniem profesjonalnych zaznaczeń w Photoshopie
- typowe aranżacje oświetlenia, właściwe ustawienia aparatu i dobór kolorystyki tła, która najlepiej sprawdza się przy fotomontażach
- tajniki przenoszenia obiektów z jednego tła na inne oraz korygowania oświetlenia i cieni w taki sposób, by wyglądały naturalnie i przekonująco w nowym otoczeniu
- wiele ciekawych porad, wskazówek i efektów specjalnych, możliwych do uzyskania w Photoshopie, które ułatwią Ci stworzenie wiarygodnego, profesjonalnego projektu

źródło opisu: Helion, 2012

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/fotomontaz-w-photoshopie-...»

Jarosław Dąbrowski | 2014-07-30

Rewelacyjna książka. Wraz z Pikantnymi efektami specjalnymi dają potężne narzędzie inspirujące twórców do tworzenia swoich prac. Polecam gorąco

Łukasz | 2017-06-21
Przeczytana: 08 sierpnia 2017