Fotografujemy aparatem Praktica

832210264X
fotografia
poradniki
Grzesio

Polski przekład 12. wydania popularnego wschodnioniemieckiego podręcznika fotografii. Książka omawia na wstępie system aparatów Praktica serii L wraz z osprzętem (wg stanu na koniec l. 70). Dalsza część prezentuje podstawową wiedzę z zakresu fotografii, oraz zawiera omówienie poszczególnych dziedzin i charakterystycznych tematów fotograficznych, wraz z analizą ich aspektów formalnych i...

Książka omawia na wstępie system aparatów Praktica serii L wraz z osprzętem (wg stanu na koniec l. 70). Dalsza część prezentuje podstawową wiedzę z zakresu fotografii, oraz zawiera omówienie poszczególnych dziedzin i charakterystycznych tematów fotograficznych, wraz z analizą ich aspektów formalnych i technicznych. Na zakończenie przedstawione są starsze serie aparatów Praktica, a także zamieszczone tabele z parametrami technicznymi sprzętu oraz danymi liczbowymi pomocnymi przy fotografowaniu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Bandziorno | 2016-08-30

Wszystkie najważniejsze informacje w pigułce. Zarówno dla kogoś, kto odkopał stary aparat i próbuje mieć z niego jakikolwiek użytek, jak i kogoś, kto próbuje zrobić bardzo konkretne zdjęcia np. mikroskopowe.
Książka porusza zarówno aspekty techniczne (działanie migawki, przysłony, filmu), jak i typowo artystyczne (kompozycja, efekty).

| 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Technika