One

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

„One" to książka o ważnych relacjach nie tylko damsko-męskich, ale i damsko-damskich. To powieść, w której na pierwszy plan wysuwa się rodzina i jej ogromne znaczenie oraz to, co często bywa powodem jej zniszczenia – rodzinne konflikty, zatwardziałość serc, brak komunikacji. To także książka, w której Piotr Sikorski pokazuję, jak zmienia się postrzeganie świata w zależności od wieku i zdobytych doświadczeń, jak wygląda ten skomplikowany dialog między pokoleniami i czy jest on w ogóle możliwy.
W dzisiejszych czasach ludzie uważają, że sami poradzą sobie najlepiej, chcą być odważni i silni, jednak tak naprawdę nie potrafią sobie radzić z problemami życia codziennego. Często odrzucają więzy rodzinne oraz miłość rodzicielską gdyż boją się miłości i dlatego jej unikają. A niestety gdzie nie ma miłości tam nie może być tez rodziny. Jeśli pójdziemy dalej tym tokiem myślenia szybko będzie można zrozumieć, że tak naprawdę żeby funkcjonować prawidłowo nasze społeczeństwo potrzebuje rodziny, potrzebuje jej jak ryba wody, jak człowiek powietrza. Gdyby nie seniorka rodu nie wiadomo jak potoczyły by się losy Alicji, która niczemu niewinna zostaje doświadczona przez los. W dzisiejszych czasach bowiem można zaobserwować jak zmieniła się postrzeganie rodziny. A gdzie miejsce na miłość, radość i spontaniczność, czyli na prawdziwe emocje? Zamiast nich jest uczucie poniżenia, niekochania i braku akceptacji nawet przez jedyną, ukochaną córkę, co skutkuje zamknięciem się w sobie i tłumieniem swego bólu w samotności bo jak może czuć się starsza kobieta - Marta, która na skutek wypadku samochodowego zostaje częściowo sparaliżowana, i nagle okazuje się, że staje się dla Adama i Moniki Jedwabskich ciężarem.
Piotr Sikorski urodził się w 1968 roku w Bytowie. Ukończył geografię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię w Kolegium Teologicznym w Koszalinie. Uczy geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego oraz Zespole Szkół Katolickich im. św. Marka w Słupsku. Opublikował między innymi tomik poezji „Moje Sacrum”. Więcej informacji o autorze na stronie www.piotrsikorski.eu

Publikacje Piotra Sikorskiego:
• MOJE SACRUM - tomik poezji, grudzień 2012
• BOSKIE NARZĘDZIA. DROGA KRZYŻOWA LUDZI PRACY (ebook) - luty 2013
• MOJE SACRUM (ebook) - tomik poezji, marzec 2013 (Psychoskok)
• ONE (ebook) - powieść, kwiecień 2013 (Psychoskok)

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/one_p212

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/one_p212

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!