Piotr Sikorski

Urodziłem się w Bytowie, w 1968 roku. Dorastałem u podnóża wzgórza, na którym wznosi się piękny pokrzyżacki zamek, w krainie lasów pachnących żywicą i jezior pełnych ryb. Zamiłowanie do pięknych krajo... Urodziłem się w Bytowie, w 1968 roku. Dorastałem u podnóża wzgórza, na którym wznosi się piękny pokrzyżacki zamek, w krainie lasów pachnących żywicą i jezior pełnych ryb. Zamiłowanie do pięknych krajobrazów wzrastało wraz ze mną, by w dorosłym życiu przybrać postać pasji podróżowania. Mimo, że nie przemierzam afrykańskich szlaków jak Beata Pawlikowska, nie wspinam się na Everest jak Martyna Wojciechowska, nie zdobywam biegunów jak Marek Kamiński, to jest we mnie pragnienie poznawania nowych miejsc, ciekawych państw, bogactwa odmiennych kultur, spotykania ludzi, z których każdy jest małym elementem ogromnej, kolorowej mozaiki narodów.

Rok 1978 był dla mnie ważny nie tylko z powodu wyboru Jana Pawła II, to był też rok przeprowadzki do Słupska – wielkiego miasta w oczach dziesięciolatka.Pociąg zwany „Edukacja” wiózł mnie urokliwym pomorskim szlakiem z przesiadką na kilku stacjach:

1985 – zakończenie nauki w słupskim „Mechaniku”
1987 – matura w Szczecinie
1994 – dyplom Kolegium Teologicznego w Koszalinie (teologia)
1996 – dyplom Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku (geografia)

Obecnie pracuję w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego oraz w słupskim „Katoliku”. Satysfakcję daje mi możliwość pokazania młodzieży tego, o czym mówię na lekcjach. I nie ma wielkiego znaczenia, czy są to magiczne piaski Słowińskiego Parku Narodowego, czy gorąca Katalonia, antyczne Ateny, polityczna Bruksela, czy też rozmodlony Asyż. Piękno jest wszędzie: piękno pierwotne, tlące się w sercu każdego człowieka, piękno natury i to, co stworzył człowiek wiedziony odwiecznym dążeniem do doskonałości.

Z radością i pokorą przyjąłem werdykt uczniów, którzy w 2010 roku obdarzyli mnie tytułem „Nauczyciela Roku” w kategorii „Szkoły gimnazjalne”. To jeden z tych zaszczytów, które zobowiązują. W 2012 roku w konkursie Młodzieżowej Rady Miasta Słupska zdobyłem tytuł "Słupskiego Niedźwiedzia Nauk Przyrodniczych".

Mieszkam w Słupsku z żoną Asią i synem Pawłem.

Publikacje:

MOJE SACRUM - tomik poezji, grudzień 2012
BOSKIE NARZĘDZIA. DROGA KRZYŻOWA LUDZI PRACY (ebook) - luty 2013
MOJE SACRUM (ebook) - tomik poezji, marzec 2013

źródło opisu: http://www.piotrsikorski.eu

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Moje sacrum
Moje sacrum
Piotr Sikorski

0 (0 ocen i 0 opinii)
Moje sacrum
Debiutancki tomik poezji „Moje sacrum” Piotra Sikorskiego zawiera w sobie wiersze o tematyce przemijania, refleksji na temat życia i śmierci, ale także relacji Boga z człowiekiem z modlitwie. Podziel...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
One
One
Piotr Sikorski

0 (0 ocen i 0 opinii)
One
„One" to książka o ważnych relacjach nie tylko damsko-męskich, ale i damsko-damskich. To powieść, w której na pierwszy plan wysuwa się rodzina i jej ogromne znaczenie oraz to, co często bywa powodem j...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
0
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd