PROSTYTUTKA IDZIE DO NIEBA

10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kazania
religia
andria

Ile razy pomyślałeś sobie, że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym życiem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba? Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Mt 21,31b Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników...

Mt 21,31b
Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników i nierządnice niż “porządnych” ludzi? Czy jest to zachęta do grzeszenia? Dlaczego tak ciężko jest zrozumieć sens ewangelicznych słów?

Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”.

Tytuł tej książki to tytuł jednego z kazań rekolekcjonisty, pedagoga i pisarza - ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskigo. Są i inne: "Czy mamy się bać Apokalipsy?", "Bóg chce, byśmy byli Kimś a nie bublem", "Przyjdź, Panie Jezu, ale jeszcze nie dzisiaj!", "Bóg nie trzyma rąk w kieszeniach", "Boga prawdopodobnie nie ma. Nie martw się i ciesz się życiem". W sumie 57 kazań i konferencji.

Niniejsze kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski wygłosił te kazania w czasie swojej posługi w Mławie i Płocku. Długie lata znajdowały się one na blogu http://zpm.natan.pl i tam zyskiwały pierwszych czytelników. Obecnie doczekały się wydania książkowego.

Sięgnij po książkę ks. Maciejewskiego, zaczerpnij inspirację i ożyw swoją wiarę!

Czytam, analizuję, zagłębiam się w każde słowo. Tematyka kazań jest w każdym z nas. Bo mamy jak każdy człowiek wiele ułomności. Ale kazania księdza dopingują do głębokiego zamyślenia nad swoimi słabościami, czynami, słowami i do poprawy naszego serca i naszej świadomości. Dziękuję księdzu serdecznie tym bardziej, iż kazania słyszałam na własne uszy w naszej Farze.

Jaga
Słowa ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego są jak górski potok, zawsze czyste, świeże, orzeźwiające, dające życie. Można je czytać w nieskończoność i nigdy się nie znudzą, bo są z głębi serca i przeniknięte światłem Ewangelii.

ks. Czesław Walentowicz

źródło opisu: www.tolle.pl

źródło okładki: www.tolle.pl

Ursa | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski jest duszpasterzem diecezji płockiej, obecnie pełni posługę proboszcza w parafii Winnica.

Książka o dość kontrowersyjnym tytule „Prostytutka idzie do nieba” to zbiór kazań wygłoszonych przez autora w czasie posługi w Mławie i Płocku w latach 2003 - 2009. Kazania choć z pozoru ze sobą niepowiązane, to wszystkie mają wspólny cel – poruszyć nasze sumienie i pozwolić stanąć w prawdzie o sobie.

Homilie ks. Zbigniewa dają dużo do myślenia, są mocne, szczere (czasami aż do bólu) i bardzo konkretne. Podczas lektury na pewno nie będziesz czuł się komfortowo! Autor zadaje liczne, czasami trudne pytania, które mają za zadanie skonfrontować naszą deklarację wiary z rzeczywistością. Nam się często wydaje, że jak się modlimy, chodzimy do Kościoła, czytamy Biblię, czy prowadzimy moralne życie, to jesteśmy wzorowymi chrześcijanami. A tak naprawdę żadna z wymienionych czynności wprost nas nimi nie czyni. Przecież można odmawiać modlitwy, a w cale się nie modlić....

andria | 2013-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: kwiecień 2013

Ks. Maciejewski napisał bardzo mądre kazania. Dają dużo do myślenia. Napisane współczesnym językiem. Nic, tylko czytać :)

Konwalia | 2017-11-03
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam