Żeglarz w Ziemi Świętej

Wydawnictwo: Von Borowiecky
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
beler

Autor opisuje swoją drogę przebytą jachtem z Adriatyku do Izraela i kilkumiesięczne wakacje u celu podróży, spędzone w kibucu przy zbiorze bananów i pomarańczy. Pokazuje Czytelnikowi obraz społeczności kibucu i jego organizacji oraz stosunków panujących w całym Izraelu.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/zeglarz-w-ziemi-swietej/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/zeglarz-w-ziemi-swietej/

Wojciech Gołębiewski | 2014-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2014

czyli "Na Wschodzie Bez Zmian"

Na stronie www.żeglujmyrazem.com znalazłem wzmiankę o Les /Leszku/ Dmowskim, zmarłym 28.12.2011:
Les kilka lat temu, „na stare lata”, powrócił do Polski z Kanady, gdzie spędził większość swojego życia. Kupił niedaleko Reska starą stodołę i przerobił na dom. Był dobrym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych, żeglarzem z ducha i potrzeby serca.
Wspominam o książkach Leszka, gdyż większość środków uzyskanych ze sprzedaży książek Leszek przeznaczał na wsparcie dzieci w Polsce: były to indywidualne przypadki rehabilitacji medycznej, ale również finansowanie udziału w obozach żeglarskich dzieci z domów dziecka. Leszek, jeszcze z Kanady, nawiązał kontakt z naszym klubem (Land Rover Club PL) i włączył się we wspomniane działania „charity”. Zapewne (te działania) zaważyły też na jego decyzji o powrocie do Polski, gdzie nadal czynnie wspierał tego typu działania.
I tylko tyle. Resztę staram się wydedukować z książki, ...

Ka02 | 2013-12-30
beler | 2013-04-14