Zagadki i tajemnice drugiej wojny światowej

Tłumaczenie: Agata Ciastek
Wydawnictwo: Bellona
Enigmas y Misterios da la Segunda Guerra Mundial
historia, wojna, 2, światowa, zagadki, tajemnice
historia

II wojna światowa stanowiła centralne wydarzenie historyczne XX wieku, jej skutki odczuwalne są do tej pory. Mimo tego, co zostało już napisane, istnieje wciąż wiele zagadnień, które należałoby wyjaśnić. Zaginięcia, tajemnicze zabójstwa, zagadkowe postacie... Wojna 1939-1945 pełna jest barwnych historii, które poruszają wyobraźnię nawet największych realistów, w tym także wybitnych historyków. Wciąż pojawiają się nowe rewelacje, próby wyjaśnienia niezwykłych wydarzeń, ale zazwyczaj mnożą one jedynie nowe obszary wymagające zbadania, wzbudzając większą ciekawość i zainteresowanie II wojną światową.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=4150

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/big/4150.jpg

| 2016-01-15

Co tu dużo mówić :) Jeżeli ktoś interesuje się historią, zwłaszcza 2 wojną światową to znajdzie w tej książce wiele ciekawych informacji.
Książka przedstawia wiele niewyjaśnionych nawet do teraz zjawisk więc jeżeli ktoś jest fanem teorii spiskowych na pewno coś dla siebie też znajdzie.
Książka napisana jest przyjemnym językiem, dostępna dla każdego, więc podsumowując, jeżeli lubisz historie/2 wojnę/tajemnicze zjawiska gorąco polecam. \(^^)/

pozeraczksiazek | 2014-06-05

Miały być zagadki a jest wiele nieprawdziwych, przekłamanych i po prostu nieaktualnych informacji ale o aktualność nie można mieć już pretensji patrząc na rok wydania. Przeczytać można ale by w celu zgłębienia wiedzy historycznej...? Niekoniecznie. Pisana poza tym bardzo nudnym, żeby nie powiedzieć, nauczycielskim słowotokiem. A szkoda. Liczyłem na coś więcej.