Prusacy

Wydawnictwo: Bernardinum
prusy, kaszuby, pomorze
K_Schmidt

Książka ukazuje pięćdziesięcioletni wycinek z życia rodu Westphalów, którego przodkowie sprowadzili się na tereny Kaszub około 1795 roku. Poznajemy nie tylko burzliwe, często przejmująco tragiczne, losy poszczególnych członków tego rodu, losy dyktowane skomplikowaną polityką i najtragiczniejszymi wojnami, pierwszą i drugą wojną światową, lecz także niełatwe, a tak głęboko ludzkie współżycie przedstawicieli dwóch zwaśnionych od wieków narodów, polskiego i niemieckiego. Z ukazanych tu, opartych na faktach, wspólnych przeżyć tych ludzi płynie optymistyczne przesłanie, że nawet najbardziej niesprzyjająca dobrym stosunkom pomiędzy narodami polityka i tak tragicznie dzielące ich kataklizmy historyczne nie są w stanie zniszczyć tego, co dobre w człowieku. Bo przecież „nie ma złych narodów, mogą być tylko źli ludzie”. EK

źródło opisu: ksiegarnia.bernardinum.com.p

źródło okładki: ksiegarnia.bernardinum.com.p

Joanna | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Przeczytanie tej książki daje więcej niż 50 godzin wykładów na ten temat. Czyta się jednym tchem. Polecam!