Rób co chcesz tylko gotuj

Wydawnictwo: Feeria
6 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Książka powstała dla ludzi gotujących z pasją, nieśpiesznie delektujących się jedzeniem. Autorka przeplata w niej przepisy, wiersze, informacje na temat Pięciu Przemian oraz felietony. Ponadto autorka charakteryzuje ludzi wg zasady Pięciu Przemian - opisuje typy osobowości, ich genezę, i sposób transformacji. Teoria Pięciu Przemian zakłada, że osobowość, styl bycia i talenty są związane z porami roku i żywiołami.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jola | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Wspaniała książka, a właściwie 2 i przeczytane. Gotuję wg 5 przemian i wegetariańsko. Książki napisane w inny sposób, poetycko jak i gotowanie jest przecież twórczością. Wspaniałe!!! Pozdrawiam.

| 2014-02-27

To są PIERDOŁY !!!

Na półkach: Przeczytane, Feeria

Dziś kolejna książka kucharska. Ale nie jest to taki typowy poradnik kulinarny, lecz bardzo ciekawa książka, w której poza przepisami odnajdziemy pewnego rodzaju… przemianę. Bowiem jej autorka wierzy w Teorię Pięciu Przemian. Zakłada ona, że osobowość człowieka, styl bycia i talenty są związane z porami roku i żywiołami. To one kształtują nasze życie i nasz charakter.

„Teoria Pięciu Przemian to część medycyny chińskiej zawierająca w sobie metodę gotowania, pracę narządów wewnętrznych, diagnozę zdrowotną i terapię żywieniem. Podstawą Pięciu Przemian jest założenie, że wszystko, co jemy, jest przypisane jednemu z pięciu smaków – kwaśnemu, gorzkiemu, słodkiemu, ostremu lub słonemu. Poszczególne smaki odpowiadają jednej z pięciu pór roku: kwaśny – to wiosna, gorzki – lato, słodki – późne lato, ostry – jesień, słony – zima.”

Ta teoria wiąże się także ścisłe z chińską teorią obiegu odżywczą żywiołów, ale o tym poczytacie sobie dokładniej już z książki. Ja teraz chciałabym się...