Bukareszt. Kurz i krew

Okładka książki Bukareszt. Kurz i krew
Małgorzata Rejmer Wydawnictwo: Czarne Seria: Sulina reportaż
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Sulina
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2013-09-11
Data 1. wyd. pol.:
2013-09-11
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375365399
Tagi:
Bukareszt Rumunia miasto komunizm totalitaryzm dyktatura terror
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 10 (70) / 2023 Marcin Czerkasow, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Ryszard Koziołek, Karolina Lewestam, Tadeusz Michrowski, Joanna Rajkowska, Redakcja magazynu Pismo, Maria Reimann, Małgorzata Rejmer, Zofia Sawicka, Grzegorz Uzdański, Mirosław Wlekły
Ocena 8,0
Pismo. Magazyn... Marcin Czerkasow, M...
Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach Piotr Ambroziewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Maciej Bernatt-Reszczyński, Artur Boratczuk, Jerzy Wojciech Borejsza, Natalia Budzyńska, Kamil Całus, Wojciech Chmielewski, Paweł Chojnacki, Daria Czarnecka, Małgorzata Czyńska, Rafał Dajbor, Piotr Dobrowolski, Krzysztof Drozdowski, Agnieszka Frączek, Piotr Gajdziński, Barbara Gawryluk, Dorota Hartwich, Wacław Holewiński, Marcin Jacoby, Andrzej Jankowski, Elżbieta Jodko-Kula, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Marcin Kozioł, Joanna Kuciel-Frydryszak, Karolina Kuszyk, Cezary Łazarewicz, Magda Louis, Marcin Ludwicki, Nina Majewska-Brown, Agata Maksimowska, Ewa Małkowska-Bieniek, Anna Mateja, Anna Mieszkowska, Anna Milewska, Katarzyna Miller, Krystyna Mirek, Jarosław Molenda, Ewa Ornacka, Adam Pękalski, Jan Krzysztof Piasecki, Renata Piątkowska, Krzysztof Potaczała, Małgorzata Rejmer, Alek Rogoziński, Zbigniew Rokita, Dominik Rutkowski, Beata Sabała-Zielińska, Anna Sakowicz, Andrzej Skalimowski, Małgorzata Strzałkowska, Justyna Suchecka, Mariusz Surosz, Anna Synoradzka-Demadre, Piotr Szarota, Joanna Szyndler, Anna Tomiak, Mariusz Urbanek, Wojciech Widłak, Violetta Wiernicka, Marcin Wilk, Janusz Leon Wiśniewski, Mirosław Wlekły, Daniel Wyszogrodzki, Andrzej Zbrożek, Robert Ziębiński, Bartosz Żurawiecki
Ocena 7,1
Pisać. Rozmowy... Piotr Ambroziewicz,...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Kurz, krew i doskonały reportaż



436 9 63

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
1730 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
307
180

Na półkach:

tekst pochodzi z marudaczyta.blogspot.com
===========================================
Małgorzata Rejmer z godną podziwu lekkością bawi się słowem i pisze tak, że trudno pohamować zazdrość. Powiedzieć o niej, że ma lekkie pióro to za mało. Jej pióro jest imponująco lekkie.

Lubię kiedy reportaż to nie tylko suche fakty, ale również pięknie opowiedziana historia. Małgorzata Rejmer swoim talentem literackim mi zaimponowała. Bukareszt. Kurz i krew czytałam z dużą przyjemnością, smakując zgrabnie sformułowane zdania, wyszukane metafory i zaskakujące zestawienia. Rosło moje polonistyczne serce. Umieć pisać tak, że nawet najbardziej przerażająca opowieść zachwyca – to niełatwe zadanie. Małgorzacie Rejmer wyszło to aż nadto dobrze, by nie powiedzieć – doskonale.

Bukareszt. Kurz i krew to przede wszystkim historia rumuńskiej stolicy, której nieodwracalną krzywdę wyrządził nieudacznik Demiurg, jakim był Ceauşescu, stawiając betonowego olbrzyma w miejsce zabytkowej części miasta. To opowieść o mieście, w którym choć trudno o oczywiste piękno, bliskie staje się autorce. Choć pokryte kurzem, będące brzydszym bratem Paryża – Małgorzatę Rejmer jednocześnie fascynuje i odpycha.

Choć tytuł sugeruje raczej wąski zakres zainteresowań, to autorka oferuje znacznie więcej. Opowieść o Bukareszcie jest tylko pretekstem do przyjrzenia się Rumunii w szerszym kontekście historycznym – tym dawnym, ale również współczesnym. A w tym wszystkim miejsce znalazł sobie jeszcze pojedynczy człowiek, któremu przyszło żyć w niewesołej rzeczywistości i kraju, który nie miał szczęścia do rządzących nim polityków. Człowiek, na którego życiu cieniem położyła się wielka historia.

Nie mogę uczciwie przyznać, że cała książka mnie jednakowo interesowała, bo obok naprawdę ciekawych rozdziałów były i takie, które – moim zdaniem - nic specjalnego do całości nie wnosiły. Natomiast z ogromnym zainteresowaniem pochłaniałam współczesną historię kraju, w której nieprzemyślane decyzje Wodza Ceausescu przyniosły konsekwencje w postaci niechcianych „dekretowych dzieci”, dla których miejsca zabrakło w już i tak chorej rzeczywistości.
O Bukareszcie można wiele napisać, bo i pojemność tematyczna tej książki nie ma dna. Można tu znaleźć sporo ciekawych informacji o tym w sumie mało znanym kraju. A wszystko to gustowanie i estetycznie językowo podane, aż chce się czytać, chociaż Rejmer nie oszczędza czytelnikowi przykrych, ocierających się o naturalizm historii.

Polecam Bukareszt, bo mnie ta książka zachwyciła. Choć tematycznie nierówna i miejscami nudnawa, to literacko prawdziwa uczta. Słodko-gorzka książka o ciekawym kraju.

tekst pochodzi z marudaczyta.blogspot.com
===========================================
Małgorzata Rejmer z godną podziwu lekkością bawi się słowem i pisze tak, że trudno pohamować zazdrość. Powiedzieć o niej, że ma lekkie pióro to za mało. Jej pióro jest imponująco lekkie.

Lubię kiedy reportaż to nie tylko suche fakty, ale również pięknie opowiedziana historia. Małgorzata...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 224
  • Chcę przeczytać
    1 670
  • Posiadam
    437
  • Reportaż
    70
  • Ulubione
    57
  • Teraz czytam
    47
  • 2019
    42
  • 2014
    38
  • Literatura faktu
    31
  • Chcę w prezencie
    24

Cytaty

Więcej
Małgorzata Rejmer Bukareszt. Kurz i krew Zobacz więcej
Małgorzata Rejmer Bukareszt. Kurz i krew Zobacz więcej
Małgorzata Rejmer Bukareszt. Kurz i krew Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także