Miesiąc miodowy w Blachowni

Wydawnictwo: Pies Łańcuchowy

Śmierć dziadka staje się dla Krzysia początkiem śledztwa, mającego wyjaśnić zagadkę ojca. Ojciec niby mógłby sam ją wyjaśnić, ale Krzyś woli działać na własną rękę, przeczesując wspomnienia z lat 80-tych i 90-tych. Przy okazji zaczyna wreszcie rozumieć siebie, dostrzegając we własnych błędach błędy rodziców. Ostatecznie rozwiązanie staje się dla Krzysia kłopotliwe – uzmysławia mu, że detektyw i przedmiot śledztwa są tym samym.

Ta książka została wydana staraniem autora przy wsparciu wydawnictwa Pies Łańcuchowy i rozpowszechniana jest bezpłatnie (do pobrania ze strony wydawnictwa) z przeznaczeniem do użytku osobistego.
Nadto, autor zezwala na dalsze jej rozpowszechnianie zarówno w postaci elektronicznej, jak i w druku, zachowując jednakowoż wszelkie prawa do majątkowej eksploatacji praw autorskich do utworu.

E-book jest w pełni darmowy, jeśli jednak spodoba Ci się to, co przeczytasz, będziesz mógł wyrazić swoje uznanie dowolną wpłatą na konto podane w książce lub na naszej stronie www.

źródło opisu: http://pieslancuchowy.pl/

źródło okładki: http://pieslancuchowy.pl/

LeniwiecLiteracki | 2013-11-17
Przeczytana: 06 listopada 2013

Upolowane: Łukasz Błaszczyk „Miesiąc miodowy w Blachowni”, e-book

Pokrzywnica: Polubiłam Psa Łańcuchowego. Zaczajam się na daszku, a kiedy on patrzy w inną stronę, to mu wydziobuję z miski to, co akurat tam ma. Tym razem miał miskę blaszaną, pełną miodu.

Ciernik: Zacny miód. Tylko niezbyt słodki.

Pokrzywnica: Gorzki, bo prawdziwy. Życie takie jest.

Ciernik: Smutne jest to życie w Polsce, gdzie człowiek wciąż musi się użerać z rzeczywistością.

Pokrzywnica: Polska nie ułatwia, to fakt. Te podatki, ten klimat… Ale my sobie nawzajem też nie ułatwiamy. Widzimy dziwactwa innych, ich jazdy, fazy i śmiesznostki. Irytujemy się, krytykujemy, wyśmiewamy. Patrzymy na ludzi płyciuteńko, tylko z wierzchu. Nie myślimy o korzeniach tego wszystkiego – skąd się te dziwactwa biorą, co oznaczają, co się pod nimi kryje. Nie chce nam się, za duży wysiłek. Chichoczemy, patrząc na ojca bohatera „Miesiąca miodowego w Blachowni”, ale ten chichot nam utknie w gardle, gdy dotrzemy do końca powieści....

Piotr | 2013-06-11
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

podobnie jak G.i G. czyli inna książka z tego wydawnictwa, jestem pozytywnie zaskoczony, podobny styl, ciekawie opowiedziana historia rzucająca czytelnika po osi czasu opowieści w bardzo umiejętny sposób. Niby historia z życia jakich wiele, ale czyta się świetnie.

waderafriday | 2016-06-16
dominik_ | 2014-08-17