rozwińzwiń

Jetlag

Okładka książki Jetlag Michał R. Wiśniewski
Okładka książki Jetlag
Michał R. Wiśniewski Wydawnictwo: Krytyka Polityczna literatura piękna
232 str. 3 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2014-07-04
Data 1. wyd. pol.:
2014-07-04
Liczba stron:
232
Czas czytania
3 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364682049
Tagi:
kobieta literatura polska mężczyzna poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia samotność współczesność życie codzienne
Inne
Średnia ocen

6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 809 (10/2022) Zuzanna Bartoszek, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Łukasz Fyderek, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Dariusz Rosiak, Dominika Słowik, Filip Springer, Michał Tabaczyński, Henryk Woźniakowski, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Ocena 8,0
Znak nr 809 (1... Zuzanna Bartoszek, ...
Okładka książki Znak nr 797 Katarzyna Babis, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Tomek Kaczor, Piotr Kosiewski, Michał Koza, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Redakcja miesięcznika Znak, Agata Sikora, Filip Springer, Natalka Suszczyńska, Monika Świerkosz, Ewa Woydyłło, Szymon J. Wróbel
Ocena 7,0
Znak nr 797 Katarzyna Babis, Ol...
Okładka książki ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski, Wojciech Bonowicz, Nicholas Carr, Maciej Dobosiewicz, Andrzej Franaszek, Olga Gitkiewicz, Michał Heller, Tomek Kaczor, Dominika Kozłowska, Zbigniew Mikołejko, Janusz Poniewierski, Michał R. Wiśniewski, Filip Springer, Antonina Tosiek, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,7
ZNAK nr 793 Dezydery Barłowski,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
169 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
88
53

Na półkach:

Przez pierwsze 30 stron miałem ochotę ciepnąć tą książkę w kąt i więcej do niej nie wracać. Szła mi ta pozycja jak po grudzie. Ale "Hello World" tego samego autora mi się podobało, więc czytałem - bardzo pomału - dalej. I pomału, pomału mnie wciągnęło.
Przede wszystkim - do języka stosowanego przez autora trzeba się trochę przyzwyczaić. Na początku miałem wrażenie, że książka jest stylową wydmuszką o niczym, takie "Pokolenie Ikea" tylko bez seksu. Ale im dalej tym lepiej.
Zakończenie jest dziwne, zachowanie niektórych bohaterów - też, ale po zastanowieniu - ludzie faktycznie są dziwni, a ich zachowanie potrafi być zaskakujące nawet dla nich samych. Mimo trudnego startu - polecam.

Przez pierwsze 30 stron miałem ochotę ciepnąć tą książkę w kąt i więcej do niej nie wracać. Szła mi ta pozycja jak po grudzie. Ale "Hello World" tego samego autora mi się podobało, więc czytałem - bardzo pomału - dalej. I pomału, pomału mnie wciągnęło.
Przede wszystkim - do języka stosowanego przez autora trzeba się trochę przyzwyczaić. Na początku miałem wrażenie, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
46
4

Na półkach:

Szmul wypisujesz bzdury panie kolego, akurat ostatnie co można zarzucić tej książce to to, że jest 'wtórna'! :-) Pod względem językowym książka jest na bardzo wysokim poziomie. Autor ma lekkie pióro i niewątpliwie jest dobrym obserwatorem. W zwięzły i dowcipny sposób opisuje życie i rozterki 30letnich korpoludków oraz to jak przecina się życie analogowe z cyberrzeczywistością :-) Szczerze mówiąc po pierwszych stronach sądziłem, że będzie mi się ją czytać bardzo szybko, ale wcale aż tak lekko nie było, bo chociaż język jest lekki to mamy w niej mnóstwo odwołań do popkultury i książka jednak zmusza do wartościowych przemyśleń.

Fabuły w niej praktycznie ZERO, ale styl autora spowodował, że bawiłem się przy niej przednio i gorąco ją wszystkim polecam :-) Warto!


Jeśli ktoś jest zainteresowany polecam przeczytać tę recenzję

https://www.dwutygodnik.com/artykul/5433-piekni-trzydziestoletni-dostaja-zadyszki.html

Szmul wypisujesz bzdury panie kolego, akurat ostatnie co można zarzucić tej książce to to, że jest 'wtórna'! :-) Pod względem językowym książka jest na bardzo wysokim poziomie. Autor ma lekkie pióro i niewątpliwie jest dobrym obserwatorem. W zwięzły i dowcipny sposób opisuje życie i rozterki 30letnich korpoludków oraz to jak przecina się życie analogowe z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
218
152

Na półkach:

Książka napisana ciekawym językiem a jej budowa (stosunkowo krótkie rozdziały - i pod rozdziały) sprawia że dość szybko się ją czyta. Jeżeli ktoś spytałby mnie natomiast o czym była książka nie potrafiłbym odpowiedzieć. Mam nadzieję że druga God Hates Poland ma lepiej zarysowaną fabułę.

Książka napisana ciekawym językiem a jej budowa (stosunkowo krótkie rozdziały - i pod rozdziały) sprawia że dość szybko się ją czyta. Jeżeli ktoś spytałby mnie natomiast o czym była książka nie potrafiłbym odpowiedzieć. Mam nadzieję że druga God Hates Poland ma lepiej zarysowaną fabułę.

Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Przyznam, że mam dość mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Powieść, za sprawą świetnego języka oraz konstrukcji opartej na krótkich "sitcomowych" rozdziałach czyta się bardzo dobrze, jednak misternie budowana fabuła rozczarowuje nijakim i banalnym zwieńczeniem. Odnoszę również wrażenie, że pokolenie dwudziesto- i trzydziestoparolatków zostało w książce przedstawione mało wiarygodnie. Tematyka oraz styl rozmów bohaterów zbyt często razi bowiem banałem i naiwnością typowymi raczej dla nastolatków. Czytając dialogi odniosłem wrażenie, że widzę sam siebie i moich znajomych kilkanaście lat temu, na etapie licealnych czy wczesnostudenckich poszukiwań sensu życia podejmowanych podczas weekendowych wędrówek po klubach i pubach. Postacie fabuły nie są także, mimo przypominania czytelnikowi notorycznie o posiadanych przez nie iPhonach i iPadach, wiarygodnie osadzone we współczesnej popkulturze. Okazuje się bowiem, że ludzie dwudziesto-, trzydziestoletni słuchają muzyki dla czterdziesto- czy pięćdziesięciolatków - The Cure, Depeche Mode czy stare hity Whitney Houston. Być może autor pisząc Jetlag powinien bardziej zagłębić się we współczesne trendy, a nie ograniczyć się jedynie do dobrze mu znanych. Świat rozrywek i używek bohaterów książki jest w istocie bardzo ugrzeczniony, ogranicza się bowiem do gier komputerowych, seriali, klubów, drinków, piwa i papierosów. Trochę brakuje scen ostrzejszych i bliższych prawdziwemu życiu.
Podsumowując - dałem powieści 5 gwiazdek na 10. Czyta się ją wartko, jednak ja zauważyłem w niej sporo mankamentów, które jednak nie przekreślają całkowicie jej wartości, tym bardziej że jest to debiut.

Przyznam, że mam dość mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Powieść, za sprawą świetnego języka oraz konstrukcji opartej na krótkich "sitcomowych" rozdziałach czyta się bardzo dobrze, jednak misternie budowana fabuła rozczarowuje nijakim i banalnym zwieńczeniem. Odnoszę również wrażenie, że pokolenie dwudziesto- i trzydziestoparolatków zostało w książce...

więcej Pokaż mimo to

avatar
5
5

Na półkach:

Jetlag zmęczyłam. Bez przyjemności i z narzuconego sobie obowiązku, no bo skoro kupiłam, to marnotrawstwem byłoby nie skonsumować... Zachęcił mnie wywiad z pisarzem w Wysokich obcasach. Wydawało mi się, że skoro to ma być diagnoza stanu polskiej klasy średniej korporacyjnych wyrobników to będzie ciekawie. Ale ciekawie wcale nie jest. To historia która się jakoś toczy, ale wcale nie wciąga i nie ekscytuje czytelnika. Jestem zawiedziona bo czegoś innego spodziewałam się. O życiu korporacyjnym mam jednak zupełnie inne wyobrażenie. Korporacja to coś co wypełnia treścią i sensem dużą część życia "korpoludków", wciąga, pożera czas i siły życiowe. Korporacja to społeczna dżungla, co już jest fascynujące samo w sobie. Do tego dochodzą takie podniety jak poczucie prestiżu, władza, biurowe romanse. A w Jetlagu, które ma być opisem pokolenia 30-latków korporacji prawie nie widać, cała niemal akcja dzieje się w czasie wolnym od pracy i w oderwaniu od pracy. Bohaterowie snują się niemrawo, tocząc dyskusje o postaciach z kreskówek, przeplatane pseudointelektualnymi wywodami. Całą ta książka jest taka sztucznie wystylizowana, przerysowana, "nowszo-falowa". Oderwana od realiów końcówka tylko potęguje rozczarowanie.
Na plus na pewno styl i kilka fajnych słownych smaczków, ale to zdecydowanie za mało.

Jetlag zmęczyłam. Bez przyjemności i z narzuconego sobie obowiązku, no bo skoro kupiłam, to marnotrawstwem byłoby nie skonsumować... Zachęcił mnie wywiad z pisarzem w Wysokich obcasach. Wydawało mi się, że skoro to ma być diagnoza stanu polskiej klasy średniej korporacyjnych wyrobników to będzie ciekawie. Ale ciekawie wcale nie jest. To historia która się jakoś toczy, ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
535
8

Na półkach:

Tropienie popkulturowych nawiązań w tej książce było całkiem zabawne.

Tropienie popkulturowych nawiązań w tej książce było całkiem zabawne.

Pokaż mimo to

avatar
34
32

Na półkach:

Ludzie młodzi pracujący w korporacjach, gdzie wyścig szczurów jest na porządku dziennym, są zagubieni, samotni trochę. Wartości moralne zatracają się. Żyją światem wirtualnym trochę.

Ludzie młodzi pracujący w korporacjach, gdzie wyścig szczurów jest na porządku dziennym, są zagubieni, samotni trochę. Wartości moralne zatracają się. Żyją światem wirtualnym trochę.

Pokaż mimo to

avatar
243
4

Na półkach:

Wtórne, pretensjonalne, językowo miałkie i przezroczyste. Przez całą książkę ma się odczucie, że autor próbuje zrobić na czytelniku wrażenie obcowania z czymś fajnym. Nieudolnie.

Wtórne, pretensjonalne, językowo miałkie i przezroczyste. Przez całą książkę ma się odczucie, że autor próbuje zrobić na czytelniku wrażenie obcowania z czymś fajnym. Nieudolnie.

Pokaż mimo to

avatar
343
210

Na półkach:

W pół roku przeczytałem 28% tej książki. Niestety…
Antropologom odkrywającym na nowo naszą cywilizację bardziej przydadzą się moje tweety niż ta książka.

W pół roku przeczytałem 28% tej książki. Niestety…
Antropologom odkrywającym na nowo naszą cywilizację bardziej przydadzą się moje tweety niż ta książka.

Pokaż mimo to

avatar
951
502

Na półkach:

Nie wszyscy powinni pisać książki.

Nie wszyscy powinni pisać książki.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    211
  • Chcę przeczytać
    177
  • Posiadam
    55
  • Ulubione
    6
  • 2014
    5
  • Ebooki
    4
  • Teraz czytam
    3
  • 2018
    2
  • Polska
    2
  • Ebook
    2

Cytaty

Więcej
Michał R. Wiśniewski Jetlag Zobacz więcej
Michał R. Wiśniewski Jetlag Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także