Portrait of the Psychopath as a Young Woman

Wydawnictwo: Necro Publications
edward lee, horror, psychopath, woman
horror
angielski
Asbeel

She is utterly beautiful, and utterly insane. A novel from Edward Lee & Elizabeth Steffen. A full-force, hardcore psycho thriller. Unlike anything you've seen from Ed Lee before. Psychopath She shackles them to the bed. She glues their eyes closed. She punctures their eardrums. She sews their lips shut. Torturess They can't move. They can't see or hear. They can't scream. All they can do is feel. And with her tools -- her scalpels and needles, her bonesaws and her knives -- She gives them a lot to feel... "The novel that American Psycho should have been... brutal, break-neck, and very real. An astonishing, gruesome feminist thriller..." - Andrew Harper, author of Bad Karma

Asbeel | 2013-04-02
Przeczytana: 05 kwietnia 2013