Spotkanie z Simoną Kossak

Wydawnictwo: Trans Humana
Spotkanie z Simoną Kossak
9788361209812
Wolf

Bohaterka albumu profesor Simona Kossak, jest prawnuczką Juliusza, wnuczką Wojciecha i córką Jerzego Kossaków. W kręgu jej najbliższych były także Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Poświęcając życie dzikim zwierzętom i Puszczy Białowieskiej zamieniła rodowa Kossakówkę w Krakowie.

źródło opisu: Trans Humana

źródło okładki: http://pip.uwb.edu.pl/trans/popup_image.php?pID=416

Grace | 2017-09-18
Przeczytana: 15 września 2017

Niesamowite zdjęcia przeplatane czasem notką o pani prof. Simonie Kossak, lecz jak dla mnie ciężkie pióro do czytania. Większość zdjęć i informacji jest zawarta w ks. "Simona" Anny Kamińskiej, które czytało się z wielką przyjemnością i lekkością.

TooManyBooksToRead | 2016-11-28

Album zdjęć wykonanych przez Lecha Wilczka w czasie ponad 30-letniego wspólnego życia z Simoną Kossak jest niezwykle ciepłą, ujmującą próbą stworzenia pośmiertnego portretu tej badaczki. Lech Wilczek oprowadza krótko po Krakowie szybko przenosząc nas do Białowieży. Z kart wyłania się opis po babsku upartej, zdeterminowanej, wierzącej w ideały i kochającej zwierzęta Simony, a zza niego równie piękny obraz samego Wilczka, któremu głębokie uczucie podyktowało stworzenie owego pięknego albumu oraz osobistych opisów, aby przekazać legendę Simony kolejnym pokoleniom. Kartkując książkę można się poczuć jak w Dziedzińce za piecem, podglądając mieszkańców wszelkiej rasy. Najpiękniejszy album fotograficzny jakim miałem w dłoniach, polecam.