Między walizkami

Wydawnictwo: W drodze
Ego_Sum

Autorka Między walizkami zabiera nas w dynamiczną, a zarazem głęboką podróż po zakamarkach świata i własnego wnętrza. Wnikliwie przygląda się poszczególnym spotykanym miejscom i osobom, po to by snuć wątki przyjaźni, wolności, samotności, tolerancji, międzyludzkich więzi, kondycji współczesnego świata… Podróż trwała długo – wystarczająca długo, by się z innymi pasażerami z przedziału poznać...

Podróż trwała długo – wystarczająca długo, by się z innymi pasażerami z przedziału poznać i polubić. Czasu było dość, by przysnąć, zbudzić się wśród już znajomych twarzy, a nawet pożałować, że wąsaty pan w zielonym swetrze wysiada, bo tak ciekawie opowiadał. Za Malborkiem przyklejaliśmy twarze do szyby, żeby zobaczyć zamek. Zawsze z tym samym zachwytem, sienkiewiczowską dumą. Kiedy wsiadał ktoś nowy, był atrakcją, przechodził szybką aklimatyzację i stawał się jednym z nas. Spędzaliśmy godziny zwróceni twarzami do siebie, otwarci i gotowi do rozmowy. Zagadywałam obcych dorosłych, a gdy ktoś rozkładał książkę na kolanach albo zasłaniał twarz krańcem kurtki lub firanki, by zasnąć, tata przykładał palec do ust – siedziałam cicho.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1426,Miedzy_walizkami.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,1426,Miedzy_walizkami.html

Czasami zapominamy... Tak po prostu zapominamy. Zapominamy o tym, że żyjemy. Nasze życie jest szybkie, pełne obowiązków, niespełnionych ambicji i codziennej rutyny. Dlatego warto się zatrzymać i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Zauważyć, że jest piękny, pełen radości i miłości, ale spojrzeć również na problemy naszego globu, które wypieramy z naszych umysłów. Czy da się coś zrobić, by to zmienić?

Paulina Wilk jest pisarką i publicystką. Współpracowała z takimi magazynami jak "Kontynenty", "National Geographic" czy "W drodze". Od lat jest to jej pasja. Książka ta została stworzona z jej felietonów publikowanych w miesięczniku "W drodze" w latach 2014-2017. To jej własne przeżycia i spostrzeżenia, które dają do myślenia i pozwalają na chwilę zapomnieć o naszym zbyt szybkim życiu.

"Za kilka dni nic nie będzie wiadome, a wszystko stanie się możliwe."

Nie będę udawać, że felietony kojarzą mi się dobrze, bo tak nie jest. Jak słyszę felieton, to od razu myślę o czytaniu ze...

Pola | 2017-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier
Przeczytana: sierpień 2017

Felietony Pauliny Wilk to mądre, czułe teksty, które przypominają o tym, co ważne i istotne. Odganiają pustkę, której przecież się tak boimy. Teksty te mimo wielu słów, są pełne ciszy.
Zdecydowanie jedna z lepszych książek, jakie miałam ostatnio w rękach.
Cała recenzja pod adresem: http://zaginamrogi.pl/miedzy-walizkami/

Katiuszka | 2017-08-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Tylko felietony i...AŻ felietony. Mądrze, prosto, bezpretensjonalnie o życiu, podróżowaniu , współczesnym świecie i o wartości tego co ulotne. Dawno nie zrobiłam tylu podkreśleń w książce!

kultur-alnie | 2018-04-30
Na półkach: Ebook, 2018, Przeczytane, Traveler
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Paulina Wilk zawsze daje do myślenia. W swoich krótkich felietonach zawarła tyle ważnej treści, że nie sposób przeczytać tej książki na szybko.

Kasiolkowa | 2018-05-01
Przeczytana: 29 września 2017