Zaginiona

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Myron Bolitar (tom 9)
Wydawnictwo: Albatros
Long lost
Marcin

Inne wydania

Najnowszy thriller Harlana Cobena, niekwestionowanego króla gatunku. 'Zaginiona' to długo wyczekiwana, dziewiąta książka o Myronie Bolitarze, agencie sportowym i detektywie, ulubionym bohaterze pisarza. Mron Bolitar nie miał kontaktu z dawną kochanką, Therese Collins, od ponad siedmiu lat. Niespodziewanie kobieta dzwoni do niego z prośbą o pomoc. Mąż Therese, Rick, o którym Myron nie miał...

Mron Bolitar nie miał kontaktu z dawną kochanką, Therese Collins, od ponad siedmiu lat. Niespodziewanie kobieta dzwoni do niego z prośbą o pomoc. Mąż Therese, Rick, o którym Myron nie miał zielonego pojęcia, miał spotkać się z żoną w Paryżu. Chciał przekazać jej jakąś ważną informację, ale przepadł bez wieści. Po chwili wahania Bolitar decyduje się lecieć do Europy. We Francji czeka na niego przykra niespodzianka. Już na lotnisku obydwoje zostają zatrzymani przez policję. Rick, pracujący jako reporter śledczy, został zamordowany, a Therese stała się główną podejrzaną... Jedna rzecz podważa tę hipotezę. Na miejscu zbrodni znaleziono ślady krwi, a badanie DNA ujawniło, że należy ona do nieżyjącej od lat córki Collinsów. Gdy tylko Myron zagłębia się w śledztwo, okazuje się, że ktoś bardzo nie chce, by prawda wyszła na jaw. Jakie tajemnice kryją się w przeszłości Ricka?

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

mclena | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

"Człowiek planuje, Bóg z tego żartuje."

Dokładnie tego na obecną chwilę potrzebowałam - odrobiny relaksu z Bolitarem, ale za to w jakże intensywnym wydaniu! Wow. Muszę powiedzieć, ze robi wrażenie. Jeszcze nigdy Myron tak bardzo nie ryzykował i osobiście jestem bardzo zadowolona z tak odważnego kroku ze strony autora, chociaż przyznam, że rekonwalescencja jak na mój gust powinna potrwać nieco dłużej (a może to tylko moje mylne przekonanie?). Oczekiwałam też troszkę cięższego złamania głownego bohatera, zwłaszcza przez wzgląd na jego dość wrażliwą emocjonalną stronę, która już we wczesniejszych tomach pokazała jak bardzo potrafi zmienić Myrona w cień samego siebie. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, czyta się błyskawicznie, ale gdzieś w tle zaczyna mi doskwierać upływ czasu w fabule. Jeszcze trochę a główni bohaterowie będą po 40-stce - tym bardziej, jeśli Coben zachowuje odstępy czasowe w książce tak samo jak w realnym świecie. Nie chciałabym za dziecięć lat czytać o...

PABLOPAN | 2015-04-15
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Dość długo nie sięgałem po książki Cobena, którymi kiedyś się zachwycałem. Na urlopie wpadła mi w ręce "Zaginiona" w angielskiej wersji językowej i miałem problem z przypomnieniem sobie, za co tak ceniłem tego pisarza. Pomysł na fabułę ciekawy, czytało się szybko, ale irytowała mnie cała masa rzeczy. Nieprawdopodobne zbiegi okoliczności to tylko wierzchołek góry lodowej. Przede wszystkim denerwowała mnie postać głównego bohatera - Myrona Bolitara. Dopiero teraz dostrzegłem, że to płaczliwy facet w średnim wieku, zasłaniający się swoimi przyjaciółmi i ciągle potrzebujący ich pomocy. Zakończenie też dziwne, ni przypiął, ni wypiął. Jedyny plus to angielska wersja książki. Dzięki temu czas nie był do końca zmarnowany.

młoda_pisarka | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Coben, Coben, Coben...
Jakiś czas temu przeczytałam jego krótkie opowiadanie, które całkowicie mi się spodobało. No, więc zachęcona przedsmakiem twórczości tego autora postanowiłam sięgnąć dalej. Dużo osób mnie do tego namawiało.
I... sądziłam, że się zawiodę, ale... Coben jest świetny. Sposób budowania akcji, nadawanie jej tempa... Nie mogłam się oderwać. Czytałam ją dzisiaj w nocy, od 23.00. do 05.00. nad ranem. Ani przez chwilę nie poczułam się znudzona, nie przyszło mi do głowy by przerwać lekturę.
Zabawne dialogi, akcja, która naprawdę gna i nie brak w niej wrażeń i wreszcie koniec. Zakończenie jest, tak ciekawe, że przynajmniej dla niego (jeśli nie jest się fanem Cobena) warto przeczytać tą książkę.
POLECAM!

Paweł | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 stycznia 2016

W życiu Myrona pojawiają się nowe drogi, które odkrywają wiele kart i prowadzą do różnych ciekawych wydarzeń. Często splątane i zawiłe są kontynuacją dawnych historii, które dają o sobie znać w ,,dzisiejszym" życiu. Kolejna część przygód byłego zawodowego koszykarza wiąże się z kryminalnymi sprawami, w które zostaje uwikłany i bierze czynny udział. Pewna zaginiona, członkowie islamskiej grupy terrorystycznej, badanie DNA kości i wiele innych: to wszystko znajdziemy w tej książce. Miło jest obcować z Myronem i Winem we Francji i Anglii. Polecam.

mariusz | 2014-10-29
Przeczytana: 28 października 2014

Najlepsza z przeczytanych prze zemnie powieści Harlana Cobena z cyklu Myron Bolitar. Doskonałe dialogi, płynność akcji oraz super fabuła powodują że przez książkę po prostu się płynie nie czyta. Warto sięgnąć po tę pozycję Cobena, gdyż jest naprawdę świetna!

książek: 1937

Czytając „Obiecaj mi” H. Cobena spoglądałam na półkę, gdzie w kolejce czekała już „Zaginiona” tego samego autora. Jakoś tak już sama okładka, zachęcała mnie do jej przeczytania, do tego informacja, iż w książce poruszone są tematy związane z terroryzmem, tajnymi służbami CIA, agentami Mossadu, ekstremistami sprawiały, że nie mogłam się doczekać, aż zacznę ją czytać… i nie zawiodłam się. To chyba najlepsza książka z serii z Myronem Bolitarem. Porwała mnie bez reszty. Świetnie skonstruowana fabuła, która z każdą stroną staje się coraz bardziej zagadkowa i pełna napięcia. Obcowanie z tą pozycją sprawiło mi niemałą przyjemność! Wielkie ukłony w stronę mistrza! Gorąco polecam!!! Czytając tą powieść całkowicie się w niej zatraciłam, wprost nie mogłam się od niej oderwać. I nie dajcie się zwieść pod koniec książki, bo zakończenie naprawdę Was zaskoczy.

Kasia | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Zaginiona to kolejny kryminał tego autora, jaki przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Trudno wcześniej dopatrzeć się rozwiązania, akcja toczy się szybko i bardzo wciąga. Coś co zaczyna się niewinnie, kończy się niewiarygodnie.
Myron Bolitar jak zwykle wciela się w rolę niezłomnego i upartego bohatera.
Polecam :)

Monika | 2013-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 maja 2013

Coben jest bez wątpienia dobrym pisarzem. Byłam zachwycona czytając jego pierwszą, drugą, trzecią książkę. Jednak z każdą kolejną mój zachwyt słabł. Mam wrażenie, że autorowi brakuje pomysłów, że wszystko gdzieś już było, że się powtarza.

PABLOPAN | 2012-02-14

Świetne książka, jak większość Cobena. To jest autor przy którym nie można się nudzić. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Magdalena | 2015-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Coben nie zawiódł mnie i tym razem. Zafundował czytelnikowi mnóstwo emocji i świetne zwroty akcji. Myron musiał zmierzyć się ze sprawą, w którą zamieszani byli terroryści. Przez to zagadka była trudniejsza do rozwiązania. Ucierpieć mogli całkiem niewinni obywatele. Nie wspominając o Myronie i jego najbliższych. Bolitar pokonuje wszelkie przeszkody, aby dążyć do zamierzonego celu. Nie poddaje się i umiejętnie planuje kolejny krok. Coben stopniowo prowadzi czytelnika do zaskakującego zakończenia.
W książce poruszony został problem bezpłodności, z którą boryka się wiele osób. Wiele par nie ma możliwości zaznać radości posiadania potomstwa. Czasem pomoc medyczna jest błogosławieństwem, ale czasem los płata figle. Cytując słowa z książki ,,Człowiek planuje, Bóg z tego żartuje".
Mogłabym napisać, że jest to najlepsza książka Cobena. Wszystkie przeczytane przeze mnie pozycje tego autora przypadły mi do gustu. Nie wybiorę najlepszej, ani najgorszej.
Przez pewien czas znów patrzyłam w...