Hipnoza i sugestia

Tłumaczenie: Bogdan Kupis
Wydawnictwo: Interpress
Hypnose et suggestion
Buki

Wokół hipnozy, znanej i wykorzystywanej jako środek terapeutyczny od czasów starożytnych, narosło wiele nieporozumień, legend i mitów. Do dziś traktuje się ją jako ostatnią deskę ratunku., gdy zawodzi tradycyjna medycyna. Autor - znany francuski lekarz, klinicysta, psycholog, psychoanalityk i psychiatra zajmował się hipnozą przez ponad czterdzieści lat. Doskonale zna temat i omawia go w sposób kompetentny, a zarazem niezwykle przystępny.
Warto zatem po tę książkę sięgnąć, aby dowiedzieć się o hipnozie tego, co naprawdę warto wiedzieć, m.in.:
- jakie relacje zachodzą między hipnotyzerem, a osobą hipnotyzowaną,
- jaka jest psychoanalityczna interpretacja hipnozy,
- jak w ostatnich czasach poszerzono pole zastosowań hipnozy, otwierając przed nią nowe drogi rozwoju.

źródło opisu: Wydawnictwo Interpress, 1993

Dorian_LC | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

7,5

MATKA WSZYSTKICH PSYCHOTERAPII

Hipnoza i sugestia - Leon Chertok (1911-1991); urodzony w Wilnie, francuski autorytet w dziedzinie psychoanalizy, który przez 40-lat prowadził badania nad fenomenem hipnozy.

Hipnoza i sugestia, wydana w 1990 roku - to swoista lekcja historii, sięgająca od czasów starożytnych, aż do XX-wieku, przybliżając czytelnikowi to wciąż tajemnicze zjawisko. Psychiatrzy od stuleci spierali się, na przemian dzieląc psychoterapię i hipnoterapię, jako dwie niezależne dziedziny, aby później dojść do zgoła odmiennego wniosku.

Co to jest hipnoza? Skąd się bierze? Jak to działa?

Książka jest tym wiarygodniejsza, że nie udziela odpowiedzi na wszystkie pytania, gdyż fenomen hipnozy w dalszym ciągu nie został do końca poznany.

Hipnoza i sugestia, nie polecam laikom, którzy chcieliby poczytać, o czymś ciekawym. Książka, bowiem napisana jest w formie pracy naukowej, pełnej cytatów, odniesień i źródeł. Pada również wiele nazwisk, z których przeciętny czytelnik...

sidiromek | 2013-09-11
Buki | 2013-03-25