Flandria 1940

Wydawnictwo: Bellona
historia, II wojna światowa, bitwy
historia
Bożena

Książka poświęcona została przedstawieniu przygotowań oraz przebiegu wydarzeń, które zyskały miano Bitwy o Flandrię. Pod tym określeniem kryje się nie jedno starcie, ale wiele operacji i bitew. Aby ułatwić Czytelnikowi orientację w wydarzeniach, narracja została podzielona pod względem problemowo-chronologicznym. Wyodrębniono w osobnych podrozdziałach te operacje, które rozgrywały się niejako...

Pod tym określeniem kryje się nie jedno starcie, ale wiele operacji i bitew. Aby ułatwić Czytelnikowi orientację w wydarzeniach, narracja została podzielona pod względem problemowo-chronologicznym. Wyodrębniono w osobnych podrozdziałach te operacje, które rozgrywały się niejako autonomicznie; a więc osobno omówiono podbój Holandii, walki w centralnej Belgii, forsowanie Ardenów i Mozy, marsz niemieckich dywizji pancernych ku morzu, zamykanie "kotła" wokół sił alianckich i wreszcie ewakuację z Dunkierki. W opisywanych wydarzeniach wzięły udział setki dywizji. W książce zostały przedstawione jedynie najważniejsze ich działania, które miały decydujący wpływ na ostateczny wynik operacji.

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/big/6329.jpg

| 2014-02-09

Tę książkę można przeczytać ze względu na to kto się interesuje historią, a także niemieckim Blitzkriegiem i chciałbym pogłębić wiedzę na ten temat. Książka taka sobie.

Iskander | 2018-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2018