Somma 1916

9788311120501
I wojna światowa, Somma
historia
Getos

Batalia nad Sommą to jedna z najkrwawszych bitew podczas zmagań pozycyjnych w okresie I wojny światowej. W zamyśle aliantów miała ona stanowić, po piekle pod Verdun, przełom oraz wstęp do generalnej ofensywy, która powaliłaby Rzeszę i przesądziłaby losy wojny. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Sukcesy terenowe okazały się symboliczne i okupione niezwykle krwawymi ofiarami, zresztą po obu stronach frontu. Front na zachodzie Europy zastygł ponownie w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie. Wszystko zmieniło się dopiero wraz z przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do wojny, gdyż Niemcy nie wytrzymały ciężaru ponoszonych wysiłków.

Książka o tej krwawej hekatombie, jednej z najzaciętszych i najkrwawszych w dziejach świata, jest jubileuszowym, dwusetnym tomem w serii "Historyczne bitwy".

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

Jacek | 2013-01-02
Na półkach: Przeczytane, Historia, Mam
Przeczytana: czerwiec 2012

Bardzo dobrym językiem i przystępnie napisana praca naukowa. Format niewielki, ale treść znakomicie przybliża jedną z najważniejszych batalii I wojny światowej. Warta przeczytania.

Jakub | 2013-11-01

Dobre - oczywiście skrótowe - opisanie bitwy. Jednak słaby język poważne przeszkadzał: momentami musiałem czytać zadanie trzy razy.

Dominik Socha | 2014-06-09
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Solidnie napisana ksiażka omawiajaca jeden z bardziej znanych epizodów Wielkiej Wojny. Niezłe...

Paweł | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Solidnie opracowana pozycja z serii. Warto.

MrPlajer | 2017-04-07
Przeczytana: 28 kwietnia 2017