Straszne robale

Wydawnictwo: Vesper
Bugs
nauka, biologia, robaki
Halinka

Poznaj najmniejsze stworzenia na naszej planecie! Przegląd ponad 90 najbardziej niezwykłych i przerażających owadów. Większość z nich nie ma wśród ludzi najlepszej opinii z powodu wyglądu, ale niektóre są też naprawdę groźne. Pluskwiaki, kleszcze, roztocza, świerszcze, karaluchy, modliszki, ćmy, pszczoły, osy... Jak są zbudowane? Gdzie żyją? Co jedzą? Wszystkie robale zostały pokazane na dużych, kolorowych ilustracjach. Fascynujące charakterystyki, opis zachowań i technik polowania tych małych bestii oraz ciekawostki inteligentnie i z humorem wprowadzają dzieci w niezwykły świat mikrokosmosu.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/straszne-robale,p90086679.html

actagaudi | 2016-03-15
Przeczytana: 14 marca 2016

Album "Straszne robale" to pozycja dla wytrwałych fascynatów, pełna ciekawostek i pięknych ilustracji. Robale przydzielone są do sześciu działów: pluskwiaki; chrząszcze; kleszcze i roztocza; świerszcze, karaluchy i modliszki; ćmy, pszczoły i osy; inne robale. Hasła skonstruowane są według stałego schematu: duża ilustracja robala z wyszczególnieniem elementów jego budowy, opis zachowania (głównie polowanie i obrona), tabelka z ważnymi informacjami (wielkość, waga, pokarm, obrona, występowanie, itp.) i dział najciekawszy tzw. Czy wiesz, że... Budowa taka pozwala na sprawne wybieranie tych elementów, które nas interesują i dają przejrzystą informację. Czasem brakowało wizualnego wytłumaczenia różnicy pomiędzy larwą, nimfą, a osobnikiem dorosłym. Nie wszystkie informacje sprawdzałam, więc ciężko mi wypowiedzieć się na temat poprawności zawartych informacji w tym albumie.

Nie jest to książka do poduszki, ale ciekawe źródło informacji.

Więcej:...

Syl_wina | 2017-04-21