Leksykon militariów Powstania Warszawskiego

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historia
boa

„Leksykon militariów Powstania Warszawskiego” to pierwsza, i to tak obszerna, publikacja prezentująca broń i wyposażenie Polaków i Niemców, walczących o Warszawę latem 1944 roku. W każdym ze 165 haseł mieszczą się nie tylko historia i opis broni lub elementu umundurowania wraz z fotografią współczesną, ale też interesujące szczegóły z nimi związane, zdjęcia archiwalne, relacje Powstańców. Dodatkowym walorem publikacji jest poszerzenie jej o opis broni i sprzętu niosących im pomoc aliantów, jak również o postawową bibliografię.

Album wydany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

źródło opisu: www.http://ipn.gov.pl/

źródło okładki: http://www.ipn.poczytaj.pl/248336