Przestraszony umysł

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Psychologia, umysł
brzanka

Czy lubisz się bać? Uwielbiasz oglądać horrory, a przerażające opowieści przy ognisku w środku ciemnego lasu powodują u Ciebie przyjemny dreszczyk? Gdy inny wybiegają z krzykiem z kina, Ty dopiero zaczynasz się dobrze bawić? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, to ta książka powinna trafić w Twoje ręce. Dzięki niej dowiesz się: - jak śmiertelnie przestraszyć osobę z...

Dzięki niej dowiesz się:
- jak śmiertelnie przestraszyć osobę z arachibutyrofobią
- gdzie u osób z trichofagią tworzą się kołtuny
- jak przy pomocy białego szczura sprawić, że małe dziecko będzie się bać Świętego Mikołaja
- czy bez pomocy środków psychoaktywnych możesz sobie zapewnić „adrenalinowy haj”
Przekonaj się o tym sam i spraw, że strach nie będzie mieć przed Tobą żadnych tajemnic.

źródło opisu: www.agnieszka.zienkowicz.pl

źródło okładki: self publishing 2013

Bardzo dobra pozycja dotycząca ważnego i interesującego tematu ludzkiej natury.
Jak odróżnić strach od lęku? W jaki sposób ludzie sobie z nim radzą? Czy mechanizm obronny mózgu może pójść z złą stronę? Na przykład w kierunku zaburzeń nerwicowych? Po co się boimy? Czy miłośnicy horrorów to psychopaci?
Tutaj znajdziemy odpowiedzi na te i na inne, niemniej ważne pytania.
Ponownie spoglądamy na niekończącą się wojnę pod nazwą ,,uwarunkowania genetyczne/środowiskowe''.

Autorka w zgrabny sposób prowadzi nas przez zawiły system ludzkiej natury - teraz bez wątpienia każdy powinien zrozumieć, co w trawie, a raczej w jego umyśle ,,piszczy''. Może dany osobnik nadal będzie się bał przejść przez cmentarz o północy - ale zdobył już ten cenny klucz w postaci wiedzy, czemu jego reakcje są takie, a nie inne. Szczególnie jeśli nie zdawał sobie sprawy ze swoich reakcji, lub nie wiedział dlaczego tak się dzieje. Ciężko jednak napisać, że reakcje są wyłącznie ,,jego''. Zasadnicza część operacji...

7urbo | 2016-11-02
Przeczytana: 02 września 2016