Latający dywan do Bagdadu

Tłumaczenie: Jerzy Górski
Seria: Pisane przez życie
Wydawnictwo: Hachette
The flying carpet to Bagdad

Istnieje więcej niż jeden sposób, aby kochać i wychowywać dziecko...

Kiedy Hala Jaber, korespondentka wojenna, wyrusza do Bagdadu, nawet nie przypuszcza, co szykuje dla niej życie. W ogarniętym wojną Iraku niespodziewanie spełnia swoje marzenia
o macierzyństwie.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/img/745/p_pdf74510010.pdf

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/p,latajacy-dywan-do-bagdadu,1186.html

Książkowo_czyta | 2013-08-19
Na półkach: @Blog
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Hachette Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

To już kolejna odsłona serii Pisane przez życie, z którą miałam okazję się zapoznać.
Autorka niniejszej powieści Hala Jaber jest światowej sławy korespondentką wojenną, chociaż jej małżeństwo jest bardzo udane cieniem na jej sercu kładzie się fakt, iż pomimo wielu różnorakich prób nie może zajść w upragnioną ciążę...
Aby złagodzić nieco powodowany tą sytuacją ból Hala rzuca się w wir pracy i na zlecenie Sunnday Timesa wraz ze swoim mężem, który jednocześnie jest fotografem, wyrusza do Bagdadu w poszukiwaniu okaleczonego przez wojnę dziecka, które stanie się twarzą kampanii, której celem będzie zbiórka funduszy na pomoc ofiarom w/w konfliktu zbrojnego...

Hala i Steve muszą zmierzyć się z ogromem cierpienia wielu ludzi, w tym także kobiet i dzieci, którym przyszło żyć w ogarniętym wojną kraju... Tak oto krzyżują się drogi naszych bohaterów i kilkuletniej Zahry poparzonej w wybuchu...

Monika | 2015-12-03
Na półkach: 2015
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Książka, oparta na faktach, w doskonały sposób pokazuje bezsens i okrucieństwo wojny. Chylę czoła przed Autorką za Jej pokorę, skromność, wiarę i bezkompromisowość.
Książka niezwykle przejmująca i rozdzierająco smutna, ale zdecydowanie warta przeczytania. Takie rzeczy dzieją się naprawdę. W Iraku czy gdziekolwiek indziej. Codziennie. Bez końca. Nie możemy udawać, że ich nie ma. Nie możemy zamykać oczu.
Polecam.

Na półkach: Hachette

Tym razem w moje ręce trafiła książka napisana przez korespondentkę wojenną, która wszystko to co opisuje przeżyła na własnej skórze, a powiem Wam, że ja siedząc w bezpiecznym i przytulnym domu byłam przerażona czytając o tym wszystkim co widziała ta kobieta. Tyle bólu, tyle cierpienia, dookoła wybuchające bomby, rakiety, strzelaniny. Śmierć niewinnych ludzi, cywilów i to z rąk kogo? Amerykanów, którzy przyjechali do Iraku wyzwolić naród od dyktatora Saddama Husajna...

Hala to muzułmańska dziennikarka wojenna mieszkająca w Libanie w Bejrucie. Jej mężem jest anglik. Hala i Steve poznali się kiedyś w redakcji. Przyjechał on jako fotograf wojenny, zakochał się w libańskiej dziennikarce, wzięli ślub i zamieszkali w Londynie - rodzinnym mieście Steva. Po dwóch latach zapragnęli mieć dziecko, jednak mimo usilnych prób kobieta nie mogła zajść w ciążę. Lekarze, kliniki, in vitro, wszystko to zdawało się na nic. Jednak jej największym marzeniem było zostanie matką. W kolejnych latach kiedy...

Justyna Antoniewicz | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka "Latający dywan do Bagdadu" opowiada o wojnie w Bagdadzie, wybuchach bomb, zamachach przerażający obraz i brutalny...o osieroconych dzieciach którzy stracili swoich bliskich, smutek..łzy, okrucieństwo.
Strach w oczach dzieci..na miejsce przyjeżdża korespodentka wojenna Hala która poszukuje artykułów do gazety o sierotach dzieciach małych.
I poznaje Alego chłopca które ręce stracił z powodu wystrzału rakiety zainteresowana bardzo jego losem próbuje mu pomóc. Następnie zapoznaje się z losami 3 letniej dziewczynki Zadry będącej w ciężkim stanie.
Widzi cierpienie dzieci które umierają w czasie wojny.
Wstrząsająca, wzruszająca książka z literatury faktu. Od razu chwyciłam do rąk tę książkę i od początku do końca przeczytałam dramatyczna, pełna cierpienia, bólu.

wiola198722 | 2014-11-10
Przeczytana: lipiec 2014

Świetna książka, pokazuje faktyczny obraz wojny,kto cierpi najbardziej, niestety ludzie, których to zło nie powinno dotknąć. Polecam!!!

kitek8844 | 2015-12-10

straszny los spotkał niewinnych ludzi przez wojnę. naparawde straszny. podziwiam wojenna korespondentke hale za odwage i ze mimo tego co widziala na wojnie nie poddala sie i dalej walczyla.

Gr3ta | 2013-09-21
Przeczytana: 21 września 2013

ciekawa i wzruszająca książka ukazująca wszelkie okrucieństwa i niesprawiedliwości tego świata,dość szybko się ją czyta:)

Ashley85 | 2016-03-28
Na półkach: 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

Świetnie napisany, poruszający reportaż z wojny w Iraku wpleciony w osobistą historią brytyjskiej dziennikarki libańskiego pochodzenia. Są momenty, kiedy trudno powstrzymać łzy... dziennikarka potrafi opisać wydarzenia, które widzi tak, że czytelnik ma wrażenie jakby sam był ich świadkiem. I duży plus za obiektywizm, który, moim zdaniem, udało się autorce zachować.

adkabi | 2015-05-25
Na półkach: Ulubione

Bardzo ciekawa i interesująca książka. Często wracam myślami do opowieści tej bohaterki. Wzruszająca i pokazująca nowe nie odkryte przede mną fakty z terenów wojny w krajach arabskich. Czy wojska NATO faktycznie bronią tych niewinnych cywilów?

Paulina | 2015-11-16
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 maja 2016

Ciekawa historia, bardzo dobrze napisana.