Akademia przedszkolaka - Pięciolatek

Wydawnictwo: Papilon

"Akademia pięciolatka" jest książką, w której każdy aktywny i kreatywny rodzic znajdzie wiele niepowtarzalnych pomysłów na atrakcyjne zajęcia ze swoim czteroletnim dzieckiem. Wesoła buzia i radośnie, biegająca i podskakująca postać to na pewno pięciolatek. To bardzo miły czas dla dziecka i jego rodziców. Bezproblemowy pięciolatek bardzo dużo potrafi jest bardzo samodzielny. Dzieci w tym wielu lubią dużo rysować, malować, lepić, a przede wszystkim bawić się, kreatywnie zmieniając w... coś. Pięciolatek ma jasno sprecyzowane cele zarówno w zabawie, jak i wykonywaniu codziennych obowiązków. Jest chętny do współpracy i lubi popisywać się zręcznością i sprytem. Pięciolatek lubi przebywanie w domu, ale ceni sobie kontakt z dziećmi i dba o przyjaźnie. Bawiący się pięciolatek to skarbnica różnorodnych pomysłów. Jest też bardzo sprawny motorycznie, więc możliwe są już zabawy polegające na skakaniu na jednej nodze i bardziej skomplikowane ćwiczenia gimnastyczn. Z proponowaniem zabaw w tym wieku nie ma problemów, ponieważ pięciolatek często sam je wymyśla. Idealne zabawy to te, w których wykorzystuje się codzienne doświadczenia, które poprawią zaradność dziecka i oswoją z sytuacjami. Pięciolatek lubi opowiadanie historii. Wspólne czytanie książek i opowiadanie wymyślonych historyjek jest najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem pobudzania wyobraźni i rozwijania języka dziecka. Zabawa dziecka to jego podstawowa aktywność - to jego świat i jego sposób na poznawanie świata. A obserwacja rozwoju dziecka to nieprawdopodobna przygoda. Każda książka z serii akademii zawiera zadania i zabawy edukacyjne ściśle dopasowane do wieku dziecka. Wspomogą one rozwój dziecka, pobudzając zmysły, rozwijając percepcję wzrokową i spostrzegawczość, stymulując umiejętności manualne, kształtując rozwój ruchowy dziecka. Dołączony do każdej książki arkusz nalepek uatrakcyjni naukę i zabawę. Bawiąc się z dzieckiem w wieku od trzech do pięciu lat inwestujemy w jego rozwój i umiejętności w późniejszym wieku. A do zabawy możemy wykorzystać wszystko, co się tylko znajduje w najbliższym otoczeniu - nie tylko gotowe zabawki.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2007

źródło okładki: www.publicat.pl

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Jeśli chcecie zaserwować swojemu dziecku mega dawkę edukacyjnej rozrywki na wysokim poziomie to z pewnością zainteresuje Was ta pozycja. Akademia przedszkolaka to nic innego jak szereg ciekawych zadań i zagadek, które rozwijają umiejętności naszego dziecka, a przy tym sprawiają, że maluchy świetnie się przy nich bawią :)

Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się dokładnie przeczytać wstęp w tego typu publikacji. Jak dotąd przeglądałam je tylko by wiedzieć o co chodzi wyłuskując tylko informacje, które mogą mi się przydać w pracy z moim dzieckiem. Tymczasem tu zaczęłam czytać i się wciągnęłam. Jest tu sporo ciekawostek o tym jak dziecko w tym wieku się rozwija (nie tylko manualnie, ale również intelektualnie), jak ten rozwój wspierać i czego spodziewać się w przyszłości. Wstęp ten nie jest długi, ale bardzo ciekawie napisany więc polecam ;)

Tuż po wstępie znajdziemy też kilka oznaczeń wraz z wyjaśnieniami. Dotyczą one już samych zadań zawartych w książeczce. Dzięki nim podczas zabawy z...

Aglaja | 2017-06-23
Piekielna | 2017-08-21