Herbata. Przewodnik

Wydawnictwo: Piątek Trzynastego
978-83-7415-083-5
herbata
Aneta

Jak mawiał Henry James: Mało jest w życiu chwil przyjemniejszych od tych poświęconych na ceremonię zwaną popołudniową herbatą. Warto zatem wiedzieć więcej o tym niezwykłym napoju, o którym często tak niewiele wiemy, choć towarzyszy nam co dnia. Książka ta zawiera zarówno informacje ogólne, jak i praktyczne dotyczące herbaty. Poznajemy najważniejsze rejony upraw, obyczaje i ciekawostki związane z herbatą, wiele interesujących gatunków, dowiadujemy się o tym, co zawiera herbata i jakie są jej właściwości zdrowotne. Niezwykle przydatne okażą się z pewnością praktyczne wskazówki dotyczące przechowywania i przygotowywania herbaty. Wygodna i przejrzysta forma przewodnika ułatwi korzystanie z podanych informacji.

Mamy zatem nadzieję, że tak, jak herbatę pije się, aby zapomnieć o zgiełku świata (T'hien Yiheng), również ta lektura pozwoli Państwu oderwać się od szalonego tempa współczesności.

źródło opisu: www.piatek13.com.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marcin | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Zbyt wielu szczegółów w tej krótkiej książce nie znajdziemy, ale jest to ciekawa pozycja dla początkujących herbaciarzy. Dużym plusem są ciekawe ilustracje, a także rozdział przybliżający niektóre gatunki herbat.

Athoualia | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Dobra książka dla początkujących z herbatami. Nie podoba mi się, że klasyfikują oolongi do herbat czerwonych nie jako odrębny rodzaj (tak jak powinno być). Za to można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o zbiorach i rodzajach herbaty oraz jej historii.

Warta przeczytania.

Kabegami | 2015-11-13

Bardzo dobre kompendium wiedzy o herbacie, idealne dla początkującego herbaciarza/herbaciarki :) Zwięzłe przekazanie ważnych informacji i tabelka z sposobami parzenia herbaty to zdecydowanie zalety tego wydawnictwa.

Nope | 2016-06-23
Przeczytana: kwiecień 2016