Korona mieczy

9788377851906
wyprawa, świat, mrok
Kane

Inne wydania

Mroki gromadzą się nad światem. Wprawdzie nigdy nie był on doskonały, ale Czarny po przebudzeniu zmieni go w piekło. Zło próbują powstrzymać władające magicznymi mocami Aes Sedai, dbające, by magii nie używano do niegodziwych celów; są jednak zbyt słabe wobec sił sprzymierzeńców ciemności. Elayne, Aviendha i Mat znajdują się coraz bliżej Czary Wiatrów, ter'angrealu, który może powstrzymać nie...

Elayne, Aviendha i Mat znajdują się coraz bliżej Czary Wiatrów, ter'angrealu, który może powstrzymać nie mającą końca falę niemiłosiernego upału i przywrócić normalną pogodę. Egwene walczy o swój autorytet wśród Aes Sedai i szuka sojuszników. Rand przygotowuje się do wyprawy na Illian, nadal walcząc z obłędem oraz tymi, którzy przedkładają własne korzyści ponad losy świata...

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/korona-mieczy-nowe-wyd.html

Mega | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Jak koło, akcja toczy się powoli, żeby w końcówce przyspieszyć. Dziać się trochę dzieję, aczkolwiek mam wrażenie, że wydarzenia trochę skopiowane z poprzednich tomów, zwłaszcza te dotyczące bezpośrednio Randa. To skakanie pomiędzy bramami staję się trochę nużące. Nie mniej czyta się dobrze a to za sprawą wykreowanego świata, który w każdym kolejnym tomie dodaję coś nowego. Następni w kolejce do poznania wydają się być Seanchanie, ale mam nadzieję, że wystarczy czasu aby odwiedzić wspominaną tylko Sharę.

Kluski | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 lutego 2015

Każda książka z cyklu "Koło czasu" jest wielkim wyzwaniem, nawet dla fanów tej serii. Blisko 1000 stron lektury i mała czcionka jest nie lada wyzwaniem.
Nie liczyłem że akcja ruszy, i się nie myliłem. Dzieje się, to prawda, ale do końca jak było daleko, tak jest.

Jednak, co trzeba oddać autorowi, świat się rozszerza, bohaterowie z każdą stroną mają ciekawe i wciągające przygody (Ach, biedny Mat).

Nie pozostaje nic innego jak trochę odpocząć i niedługo znowu wrócić do Koła Czasu.

Mega | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Tytuł tego tomu jak i zdarzenia z poprzednich sugerują, że będzie się on kręcił wokół tytułowej Czary Wiatrów. Tymczasem poświęcono jej dosłownie jedną chwilę. Sam tom dla mnie zbędny, przegadany z powtórzeniami historii, a główny wątek jak stał w miejscu tak stoi. Skłamałbym mówiąc, że męczyłem się czytaniem ale za jakiś czas to co działo się w tym tomie rozmyję się w pamięci, zapewne jako łącznik między poprzednim a następnym tomem.

Lauriel | 2011-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Standardowo, jak to w Kole Czasu akcja rozwija się powoli. Duże skupienie na wewnętrznych przeżyciach głównych bohaterów, trochę mniej polityki niż w poprzedniej części. Czyta się spokojnie i dobrze. Trzeba mieć jednak dobrą pamięć do imion i postaci, których jest coraz więcej

Moridin | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Książka bardzo dobra warta przeczytania

Dariusz | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017