Triumf chaosu

Cykl: Koło Czasu (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Lord of Chaos
Kane

Koło się obraca, wichry losu omiatają ziemię, a Rand al'Thor walczy o zjednoczenie narodów przed Ostatnią Bitwą. Walczy z pułapkami zastawionymi przez nieśmiertelnych Przeklętych na nieświadomą niczego ludzkość. Biała Wieża pod wodzą Elaidy, Zasiadającej na Tronie Amyrlin, postanawia bezzwłocznie przejąć kontrolę nad Randem i poskromić go w razie konieczności. Nynaeve i Elayne rozpoczynają poszukiwania legendarnego ter'angrealu. Niestety, wpadają w ręce Białych Płaszczy, opętanych pragnieniem wyniszczenia wszystkich Aes Sedai. Przebywający daleko Perrin Aybarra czuje przyciąganie Randa - przyciąganie ta'veren przez ta'veren, tak więc po raz pierwszy od tysiąca lat łucznik z Dwu Rzek pomaszeruje na wojnę...

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: Zysk i S-ka

PanPapryk | 2014-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 listopada 2014

Powrót do dawno zapomnianych przyjaciół, po długim, długim czasie.
Musiałem często zerkać na opis postaci, przypomnieć sobie kto kim jest.

Ale sama książka to to samo co wcześniej w wykonaniu Jordana. Fabuła wlecze się jak wyścig żółwi na plaży, mimo pięknego i przejrzystego świata, ciężko przebrnąć przez pierwszą połowę. Każda strona wypchana od brzegu do brzegu treścią odstrasza. Ale jednak! Gdy przebrniemy pierwszą część akcja znacznie przyspiesza. A ostatnie 200 stron to majstersztyk. Wyciąga całą opinię o książce, podnosi o 2-3 gwiazdki w górę. Sprawia, że mamy ochotę od razu zabrać się za następną część. I o to właśnie chodzi, żeby chcieć wrócić do sagi, mimo wszystkich niechęci które występują.

Mega | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Sinusoidy ciąg dalszy. Akcja wyhamowała po poprzednim tomie, spodziewałem się, że już tutaj dojdzie do jakiejś konfrontacji z kolejnym przeklętym. Niestety, pewnie będzie trzeba z tym poczekać do następnego tomu. Ogólnie sporo dyskusji, a sam Jordan postanowił skopiować działania Aes Sedai z Saidaru i zamiast działać to woli dyskutować i czekać. Idealnym tego odzwierciedleniem jest najdłuższy jak do tej pory wstęp, zawierający niemal wszystkie wątki. Poza tym Rand al'Thor jeszcze bardziej przypomina mi Richarda Rahla, jeśli da się bardziej - ta cała pogoń za wiedzą i wspieranie nauki.

Sam tom nie najlepszy, ale wykreowany świat mimo wielu podobieństw z innymi wciąga. Aż człowiek chce wiedzieć, jak to się wszystko skończy.

Mega | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Akcja w tym tomie przypomina kule śniegową zrzuconą ze zbocza. Na początku, życie leci sobie powoli, Rand podróżuję pomiędzy dwoma poprzednio zdobytymi miastami, wiodąc wydawać by się mogło wydawać sielskie życie. A nasze bohaterki dalej tkwią w Salidarze. Następuję jeden mocny, dla niektórych być może zaskakujący zwrot akcji ale poniekąd można się go trochę było spodziewać. Dodatkowo mamy trochę kopii z podróży do Tanchico. Dużym plusem jest powrót po krótkiej przerwie Perrina i Loila, jak również monologi prowadzone w głowie Randa. Końcówka jak wspomniana kula, przywala mocno.

Paweł Warzecha | 2015-01-20

Z tomu na tom przygoda Randa coraz bardziej się rozkręca, a także staje się bardziej mroczniejsza, co bardzo mi się podoba. Już nie mogę się doczekać zakupu siódmego tomu części. Polecam serdecznie.

Lauriel | 2011-04-05
Przeczytana: marzec 2011

Po czterech tomach wolno ciągnącej się akcji w ostatnich rozdziałach Jordan przyśpiesza, kończąc tom w spodziewany aczkolwiek oczekiwany przez czytelników sposób. Książkę czyta się dobrze, jeśli ma się dobrą pamięć do imion postaci.
W całym cyklu na największą uwagę zasługuje przeplatający i ciekawy rys psychologiczny głównych postaci, ich rozwój, wewnętrzne przemiany.

magdam | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

chyba najlepsza część całego cyklu, bardzo dużo się dzieje, akcja toczy się wartko, wszyscy bohaterowie są obecni w tej części

archiwista_cyklista | 2015-03-26
Przeczytana: 27 marca 2015

Bardzo, bardzo slabe. Rozwlekle jak diabli, zero akcji, zero czegokolwiek. I jeszcze pisane dziwnym jezykiem. Nie polecam.

lukchmielus | 2011-04-06

Boże, jak ja się cieszyłem kiedyś jak mi się udało ten tom kupić :) I było warto.

lukchmielus | 2011-03-30

Zdecydowanie najlepsza część. Uwaga! Nie zaczynać przed snem, bo grozi insomnia.

Moridin | 2015-08-10
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Książka super uwielbiam ten cykl Koło czasu