Spotkanie nad jeziorem

Wydawnictwo: Harlequin
Fireside
romans, pensjonat, marzenia
elima

W sennym, małym miasteczku nad jeziorem jest rodzinny pensjonat. Jest w nim Kim, która uciekła z Nowego Jorku, gdzie w jednej chwili straciła świetną pracę i narzeczonego. Jest też Bobby, utalentowany bejsbolista, który z lokalnej drużyny ma szansę przejść do zawodowej ligi i zdobyć sławę. Ale być może będzie musiał poświęcić tę życiową okazję dla syna, którego nigdy nie widział. Kim i Bobby spotykają się.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/spotkanie-nad-jeziorem

Książka wzruszyła mnie bardzo, historia rozgrywa się w Nowym Jorku opowiada o Bobbym bejsboliście, który gra w drużynie futbolowej ma nieletniego syna Aj, którym musi się opiekować chce uzyskać prawa rodzicielskie do syna.
fabuła ciekawa, postacie wspaniali,,,literatura świetna, bardzo ciepła i przyjemna, żeby ją przeczytać wzruszająca do łez,,przyjemnie się mi czytało!!!

virgo123 | 2015-07-05
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Bardzo lubię książki z tej serii :)

MeBrunette | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Historia niby tak przewidywalna, że z góry wiadomo jak się skończy a jednak mimo to chcę się Ją czytać i co mnie niesamowicie zdziwiło wzruszyłam się! Ten moment gdy Bobby wyznaje Kim, że nie mogą być razem. Och! Tego sie nie spodziewałam i sama miałam łzy w oczach.
Polecam.

Magdalena Paź | 2014-08-29
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

"Spotkanie nad jeziorem" to klasyczny romans, który czyta się bardzo szybko. Jak to romans jest dość przewidywalny jednak bardzo sympatyczny w odbiorze.
Kimberly w wyniku awantury ze swoim narzeczonym i pracodawcą ucieka z Nowego Jorku na prowincję do matki.
Bobby wyjeżdża na lotnisko po swojego syna, którego nigdy wcześniej nie widział. Teraz w wyniku komplikacji życiowych jego matki musi się zaopiekować swoim dzieckiem. Nie będzie to wcale takie łatwe.
Kim i Bobby spotykają się przypadkowo na lotnisku i nie jest to miłe spotkanie. Nawet nie wiedzą, że jadą do tej samej miejscowości. Bobby szybko zdaje sobie sprawę, że dotychczasowe życie kawalera i mieszkanie w pokoiku nad pubem to nie życie dla dziecka. Postanawia rozejrzeć się za czymś innym. I wtedy trafia do pensjonatu, którego właścicielką jest matka Kim. I znów młodzi się spotykają. Nadal są wrogo do siebie nastawieni. Ich spory łagodzi syn Bobbiego – AJ. Co będzie dalej, jak skończy się ta znajomość. Jak nie przeczytacie...

elima | 2014-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Zaczęłam serię kronik znad jeziora od piątego tomu, ale w niczym to nie przeszkadza. Książkę dobrze się czyta, ciekawy wątek obyczajowy, fajne postaci.

Ana Pierce | 2013-06-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

"Z powieściami Susan Wiggs spotkałam się już kilka razy i choć podobały mi się, nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Z kolei ta książka, zdecydowanie zostawiła po sobie miłe wspomnienia oraz zapadła w pamięć. Autorka wysnuła swoją opowieść w oparciu o znane nam schematy, bo czy spotkanie dwóch osób w przełomowym dla nich momencie, czy poświęcanie kariery dla rodziny, to nie są rzeczy, o których nie jedną książkę napisano? A jednak, pisarka tak świetnie to wszystko połączyła, że w trakcie lektury, ani na chwilę nie poczułam znużenia wiele razy spotykanymi wątkami. Chyba się zakochałam, bo to na prawdę urocza opowieść."

Pełna recenzja na http://i-tell-you-a-story.blogspot.com/2013/06/spotkanie-nad-jeziorem-susan-wiggs.html zapraszam :)

książek: 2022
Magda | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

Kolejna część z "Wierzbowego Jeziora", która tak mnie wzruszyła. Każda wnosi nie tylko nowych bohaterów i ich historie, ale także rozwija miasto a czytelnika uczy godzenia się z przeciwnościami losu. W tym tomie z pewnością uczymy się ufać ludziom, ufać sobie i własnym instynktom, a także, że cokolwiek by się stało w naszym życiu - zawsze jest jakieś wyjście. A przede wszystkim, że nie należy przystosowywać się do środowiska, w którym żyjemy, zapominając o własnych zasadach, zatracając się w świecie pozorów i kłamstw. Zawsze trzeba być sobą, bo tylko tak osiągniemy sukces - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Autorka ponownie sprawiła, że nie tylko śmiałam się, czy uśmiechałam nad losami bohaterów, ale także uroniłam wiele łez. I po raz kolejny czytając książki Susan Wiggs nie mogę przyczepić się do niczego, nawet do końcówki. Książka po prostu jest taka, jaka powinna być. Gorąco polecam.

Angie Wu | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 27 maja 2013

Każdy z nas miewa gorsze chwile, gdy życie rzuca nam kłody pod nogami i jedyne, co możemy w takiej sytuacji zrobić, to walczyć z przeciwnościami losu. Takie problemy bardzo często bywają poruszane w powieściach obyczajowych, w których ukazywana jest walka bohaterów o lepsze jutro. Najprzyjemniej czyta się takie właśnie ciepłe, pełne miłości historie, w których dana postać zmaga się z problemami, przybliżając tym samym nam - odbiorcom i osobom, które może spotkać podobny los - opisywany problem.

Jedną z takich historii snuje w "Spotkaniu nad jeziorem" Susan Wiggs - absolwentka Harvardu i nauczycielka matematyki, które lepiej jednak idzie pisanie niż nauczanie, bo w swojej karierze wydała mnóstwo powieści i zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę literacką RITA, przyznawaną uznanym autorom powieści z romansem w tle. Dla mnie jest to drugie już spotkanie z Susan Wiggs. Czy było ono udane?

Kim jest specjalistką od kreowania wizerunku sportowców. Jej życie opływa w luksusy, a...

Wioleta Sadowska | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

"Wszystko było przed nią. Wszystko mogło się zdarzyć. Już od tej chwili."

W życiu każdego człowieka pojawiają się trudne chwile, w trakcie których pragnie uciec do miejsca, będącego swoistą przystanią i ostoją spokoju. Każdy z nas posiada takie miejsce na Ziemi. Miejsce, które regeneruje nadwątlone siły i przywraca chęć do życia.

Susan Wiggs jest absolwentką Harvardu. Swoją pierwszą książkę napisała już w wieku ośmiu lat. Po skończeniu studiów została nauczycielką matematyki, a obecnie jest znaną na całym świecie pisarką. Jej książki przetłumaczono na wiele języków, trzykrotnie otrzymała nagrodę literacką RITA. Autorka mieszka na wyspie w Zatoce Pugeta w Waszyngtonie wraz z mężem i córką. "Spotkanie nad jeziorem" jest jedną z części cyklu "Kroniki znad jeziora", opowiadającego o życiu Amerykanów. Pierwszą częścią była książka "Pamiętne lato", wydana w 2009 r.

Kim, specjalistka od kreowania wizerunku sportowców, ucieka z bankietu, na którym rozstała się ze swoim obecnym...

goslava | 2013-05-03

"Spotkanie nad jeziorem" to opowieść z rodzaju „…i spotkali się nagle na życiowym zakręcie, i połączyła ich miłość”. Kim to młoda i (oczywiście!) bardzo atrakcyjna kobieta, której cudowne życie legło w gruzach podczas jednego przyjęcia. Wymarzony facet okazał się chamem i damskim bokserem, a do tego bohaterka straciła pracę. Gorzej być nie może? Kim odcina przeszłość grubą kreską i ucieka w dobrze znane strony, do rodzinnego domu, gdzie pragnie znaleźć spokój i wyciszenie. Nie będzie to jednak łatwe, bo jej mama, Penelope, postanowiła przekształcić dom na pensjonat i wynająć pokoje lokatorom. Szczególnie jeden z lokatorów zmieni życie młodej kobiety… Bobby to sportowiec, który po latach ma nareszcie szansę zrobić wielką karierę w pierwszej lidze. Jest niezłym przystojniakiem i wygląda na równie niezłego cwaniaczka, dlatego początkowo sprawia na Kim kiepskie wrażenie. Z czasem jednak zyskuje w jej oczach. Wszystko za sprawą AJ’a – nastoletniego syna Bobby’ego, który niespodziewania...