Spotkanie nad jeziorem

Okładka książki Spotkanie nad jeziorem Susan Wiggs
Okładka książki Spotkanie nad jeziorem
Susan Wiggs Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Kroniki znad jeziora (tom 5) Seria: New York Times Bestselling Authors literatura obyczajowa, romans
Kroniki znad jeziora (tom 5)
New York Times Bestselling Authors
Fireside
Harlequin
2013-03-15
2013-03-15
Małgorzata Borkowska
romans pensjonat marzenia

Totalnie przeciętna historia romantyczna z do bólu banalnym zakończeniem. Styl prosty i przyjemny, ale zbyt często autorka upraszczała niektóre sytuacje, o zachowaniach bohaterów i ich kreacji nie wspomnę. Szkoda, że tym razem Wiggs nie pokusiła się wycisnąć więcej z tej historii i poprzestała jedynie na romansie niczym ze snu nastoletniej dziewczyny.

Książka wzruszyła mnie bardzo, historia rozgrywa się w Nowym Jorku opowiada o Bobbym bejsboliście, który gra w drużynie futbolowej ma nieletniego syna Aj, którym musi się opiekować chce uzyskać prawa rodzicielskie do syna.
fabuła ciekawa, postacie wspaniali,,,literatura świetna, bardzo ciepła i przyjemna, żeby ją przeczytać wzruszająca do łez,,przyjemnie się mi czytało!!!

Bardzo lubię książki z tej serii :)

Bardzo lubię książki z tej serii :)

Historia niby tak przewidywalna, że z góry wiadomo jak się skończy a jednak mimo to chcę się Ją czytać i co mnie niesamowicie zdziwiło wzruszyłam się! Ten moment gdy Bobby wyznaje Kim, że nie mogą być razem. Och! Tego sie nie spodziewałam i sama miałam łzy w oczach.
Polecam.

Polecam.

"Spotkanie nad jeziorem" to klasyczny romans, który czyta się bardzo szybko. Jak to romans jest dość przewidywalny jednak bardzo sympatyczny w odbiorze.
Kimberly w wyniku awantury ze swoim narzeczonym i pracodawcą ucieka z Nowego Jorku na prowincję do matki.
Bobby wyjeżdża na lotnisko po swojego syna, którego nigdy wcześniej nie widział. Teraz w wyniku komplikacji życiowych jego matki musi się zaopiekować swoim dzieckiem. Nie będzie to wcale takie łatwe.
Kim i Bobby spotykają się przypadkowo na lotnisku i nie jest to miłe spotkanie. Nawet nie wiedzą, że jadą do tej samej miejscowości. Bobby szybko zdaje sobie sprawę, że dotychczasowe życie kawalera i mieszkanie w pokoiku nad pubem to nie życie dla dziecka. Postanawia rozejrzeć się za czymś innym. I wtedy trafia do pensjonatu, którego właścicielką jest matka Kim. I znów młodzi się spotykają. Nadal są wrogo do siebie nastawieni. Ich spory łagodzi syn Bobbiego – AJ. Co będzie dalej, jak skończy się ta znajomość. Jak nie przeczytacie to się nie dowiecie.
Dopiero teraz się dowiedziałam, że „Spotkanie nad morzem” to piąty tom serii Susan Wiggs. Nie przeszkadzało mi to wcale w czytaniu, może jakbym o tym wiedziała nie czytałabym wcale a to byłby błąd. Autorka świetnie wykreowała swoich bohaterów. Oczywiście jak na romans przystało jest w niej dużo miłości. W ogóle dużo uczuć. Złość, rozczarowanie, upokorzenie. Mimo, że to jest romans książka porusza bardzo trudne problemy między innymi dotyczące pracy, próby nawiązania kontaktu z nastoletnim synem, ucieczki z domu, z pracy z wielkiego świata.
Podobała mi się ta książka. Pozwoliła mi się rozluźnić, oderwać od szarej rzeczywistości, zatracić się w losach bohaterów zapominając o własnych kłopotach.
Bardzo polecam naprawdę warto.

"Z powieściami Susan Wiggs spotkałam się już kilka razy i choć podobały mi się, nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Z kolei ta książka, zdecydowanie zostawiła po sobie miłe wspomnienia oraz zapadła w pamięć. Autorka wysnuła swoją opowieść w oparciu o znane nam schematy, bo czy spotkanie dwóch osób w przełomowym dla nich momencie, czy poświęcanie kariery dla rodziny, to nie są rzeczy, o których nie jedną książkę napisano? A jednak, pisarka tak świetnie to wszystko połączyła, że w trakcie lektury, ani na chwilę nie poczułam znużenia wiele razy spotykanymi wątkami. Chyba się zakochałam, bo to na prawdę urocza opowieść."

Pełna recenzja na http://i-tell-you-a-story.blogspot.com/2013/06/spotkanie-nad-jeziorem-susan-wiggs.html zapraszam :)

Kolejna część z "Wierzbowego Jeziora", która tak mnie wzruszyła. Każda wnosi nie tylko nowych bohaterów i ich historie, ale także rozwija miasto a czytelnika uczy godzenia się z przeciwnościami losu. W tym tomie z pewnością uczymy się ufać ludziom, ufać sobie i własnym instynktom, a także, że cokolwiek by się stało w naszym życiu - zawsze jest jakieś wyjście. A przede wszystkim, że nie należy przystosowywać się do środowiska, w którym żyjemy, zapominając o własnych zasadach, zatracając się w świecie pozorów i kłamstw. Zawsze trzeba być sobą, bo tylko tak osiągniemy sukces - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Autorka ponownie sprawiła, że nie tylko śmiałam się, czy uśmiechałam nad losami bohaterów, ale także uroniłam wiele łez. I po raz kolejny czytając książki Susan Wiggs nie mogę przyczepić się do niczego, nawet do końcówki. Książka po prostu jest taka, jaka powinna być. Gorąco polecam.

Każdy z nas miewa gorsze chwile, gdy życie rzuca nam kłody pod nogami i jedyne, co możemy w takiej sytuacji zrobić, to walczyć z przeciwnościami losu. Takie problemy bardzo często bywają poruszane w powieściach obyczajowych, w których ukazywana jest walka bohaterów o lepsze jutro. Najprzyjemniej czyta się takie właśnie ciepłe, pełne miłości historie, w których dana postać zmaga się z problemami, przybliżając tym samym nam - odbiorcom i osobom, które może spotkać podobny los - opisywany problem.

Jedną z takich historii snuje w "Spotkaniu nad jeziorem" Susan Wiggs - absolwentka Harvardu i nauczycielka matematyki, które lepiej jednak idzie pisanie niż nauczanie, bo w swojej karierze wydała mnóstwo powieści i zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę literacką RITA, przyznawaną uznanym autorom powieści z romansem w tle. Dla mnie jest to drugie już spotkanie z Susan Wiggs. Czy było ono udane?

Kim jest specjalistką od kreowania wizerunku sportowców. Jej życie opływa w luksusy, a ona sama nie może być nikim innym, tylko atrakcyjną, młodą kobietą, związaną z jednym ze swoich klientów. Sielanka nie trwa długo, bo któregoś dnia, podczas eleganckiej kolacji, wybucha między nimi awantura, która kończy się zerwaniem i ucieczką Kim do rodzinnego miasta. Tam zaś wcale nie jest lepiej, ponieważ matka dziewczyny, próbując wyjść z długów odziedziczonych po mężu, przemieniła jej ukochane miejsce na Ziemi w pensjonat.

Bobby jest obiecującym bejsbolistą, aspirującym do tego, by trafić do pierwszej ligi i drużyny Jankesów. Niestety, droga do sportowej kariery jest kręta i wyboista - z dnia na dzień mężczyzna przygarnia swojego syna, z którym do tej pory nie miał kontaktu na życzenie matki. Bobby nigdy nie wykręcał się od alimentów i chciał brać czynny udział w wychowywaniu syna, jednak jego dawna ukochana nie podzielała jego entuzjazmu i wręcz zabroniła mu wizyt u AJ-a. Zdanie zmieniła dopiero wtedy, gdy rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o deportowaniu kobiety do Meksyku, z racji jej meksykańskich korzeni.

Los sprawia, że ta dwójka spotyka się w pensjonacie Fairfield House. Początkowa niechęć Kim do kolejnego sportowca w jej życiu szybko zmienia się w coś więcej, a wszystko to zasługa AJ-a, który - choć mrukliwy i w sumie bezbarwny, nawet jak na dziecko - podbija serce kobiety. Bobby również bardzo szybko pokochał syna, a dla Kimberly najzwyczajniej w świecie stracił głowę.

Jednak jak na obyczajówkę przystało, lepsze chwile muszą być zastąpione gorszymi. I tak też jest w przypadku "Spotkania nad jeziorem". Problemy piętrzą się przed zakochanymi i nie widać końca sprawy matki AJ-a. Wszystko to Susan Wiggs przedstawia w bardzo realistyczny sposób, a jej lekki i przyjemny styl pisania dodatkowo uprzyjemnia lekturę. Choć temat deportacji i surowych przepisów w USA jest ciężko, to jednak warto przez niego przebrnąć, chociażby po to, by lepiej poznać zasady, jakimi rządzi się Ameryka.

"Spotkanie nad jeziorem" w całej rozciągłości jawi mi się przed oczami jako ciepła książka, nie tylko o miłości, ale i o pokonywaniu trudności. Kim i Bobby to bohaterowie, których perypetie śledzi się z prawdziwą przyjemnością. Zgodzę się z opinią, że są przerysowani, zaś fabuła - do przewidzenia, niemniej jednak przy romansach nie o to chodzi, by w napięciu i nerwach wyczekiwań kolejnych stron. Takie książki służą przede wszystkim relaksowi i ten warunek najnowsza powieść autorstwa Wiggs spełnia w stu procentach. Polecam - jest to świetna, dobrze napisana i lekka lektura na wieczór!

Ocena: 4/6

Zaczęłam serię kronik znad jeziora od piątego tomu, ale w niczym to nie przeszkadza. Książkę dobrze się czyta, ciekawy wątek obyczajowy, fajne postaci.

Taki zwyczajny romans,łatwo i szybko się czyta,taka na odstresowanie.

Taki zwyczajny romans,łatwo i szybko się czyta,taka na odstresowanie.

• Romans
  • 2016
  • Obyczajowe
  • 2015
  • Susan Wiggs

Dodaj cytat z książki Spotkanie nad jeziorem