Eros

marsilje

źródło okładki: www.czytelnik.pl

anador | 2015-06-02
Przeczytana: 2008 rok

Najprościej opisać tę pozycję jednym słowem: koszmarna. Przeczytałam całą, ale z bólem. Raczej przebrnęłam, czując się po drodze tak, jakby garść piachu dostała mi się między zęby i między neurony. Jakbym brodziła po kolana w g... Marząc, by ta 'podróż' się skończyła, a jednocześnie uparcie dając szansę autorowi, łudząc się, że może gdzieś po drodze okaże się w końcu, że ten bełkot to może tylko sen, jakaś wizja naćpanego czy chorego umysłu... Niestety, nie udało się.

Nie polecam. Nigdy w życiu nie wyrzuciłam żadnej książki, tę jedną miałam jednak ochotę cisnąć wściekle do pieca albo na śmietnik. Zlitowałam się, zostawiłam na parapecie klatki schodowej, gdzie zdarza się moim sąsiadom podrzucać różne zbędne pozycje. Zniknęła mi z oczu, całe szczęście.

Dominika | 2015-11-15
Przeczytana: 28 września 2015

Książka-potworek. Nie róbcie tego w domu.

Więcej: http://www.bookjedenwie.blogspot.com/2015/11/remigiusz-paul-eros.html

marsilje | 2013-02-25
Przeczytana: 2009 rok

Po pierwsze: Ciało
Zapowiada się umiarkowanie ciekawie. Dawid, profesor biologii przed pięćdziesiątką leci z NY do Berlina na kongres. Przykładny mąż, ojciec i pracownik chce przed kongresem kilka dni odpocząć, być może także zaszaleć. Dwa ciekawsze elementy to po pierwsze postać wyimaginowanego brata-bliźnika, który korzysta z życia i zachęca do samego Dawida, a po drugie - jego dialogi wewnętrzne, w których planuje, co za chwilę powie, jak to zostanie odebrane, co ktoś dzięki temu o nim pomyśli i jak zareaguje... rzecz jasna ostatecznie albo mówi coś zupełnie innego, albo reakcja nie ma nic wspólnego z zaplanowaną. Ta część kończy się spotkaniem z piękną kobietą i rozważaniem sposobów wylądowania z nią w łóżku.
Po drugie: Duch
Czyli długa, ciekawa dyskusja z tą kobietą. Początkowo ona mówi, a on myśli gorączkowo, jak jej zaproponować zmianę stosunków... z czasem wciąga się w rozmowę. A rozmowa mogłaby stanowić osobną książkę. Dotyczy, z grubsza rzecz biorąc, niepewności naszej...

Małgorzata Jasek | 2016-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2016

Amerykański biolog jedzie do Berlina na sympozium naukowe. Poznaje przypadkiem młodą kobietę, która zajmuje sie terapią przez romowę... Nuda, nie skończyłam ( 49 / 52 )

Sylwia Orzeszyńska | 2015-01-15
Justyna22 | 2014-08-25