Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Na wyspie

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Cykl: On the island (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
On The Island

Wspaniała powieść o losach dwojga ludzi – skazanych na siebie, walczących o przetrwanie i próbujących ujarzmić rodzące się zakazane uczucie Dla Anny Emerson, trzydziestoletniej nauczycielki angielskiego, życie stało się przewidywalnym pasmem obowiązków. Niespodziewanie otrzymuje propozycję spędzenia lata na jednej z wysepek na Malediwach. W rajskiej scenerii miałaby przygotować...

Dla Anny Emerson, trzydziestoletniej nauczycielki angielskiego, życie stało się przewidywalnym pasmem obowiązków. Niespodziewanie otrzymuje propozycję spędzenia lata na jednej z wysepek na Malediwach. W rajskiej scenerii miałaby przygotować szesnastoletniego T.J. do zaległych egzaminów.

T.J. Callahan przez rok walczył z chorobą nowotworową. Teraz powoli wraca do normalności i stara się nadrobić braki w nauce. Chociaż po roku odosobnienia wcale nie ma na to ochoty.

Awionetka, którą Anna i T.J. mają dolecieć na miejsce, rozbija się w oceanie, i choć udaje się im dopłynąć do najbliższej wyspy, to okazuje się, że jest ona bezludna. Z początku myślą tylko o przetrwaniu. Ale dni oczekiwania na pomoc zmieniają się w miesiące, potem w lata… A wspólna walka o przeżycie i strach przed nawrotem choroby zbliża ich o wiele bardziej, niż mogli przypuszczać. Przed Anną stoi wiele wyzwań, ale czy największym z nich nie będzie życie z chłopcem, który staje się mężczyzną…?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Przy każdej złej przygodzie: jeszcze trochę stron zostało do zakończenia, to nie może być koniec!
Przy każdej romantycznej scenie: oby tak dalej!
Przy każdym zdaniu: jakie to piękne!

Wyspa. To wszystko dzięki niej i przez nią.
T.J. który stracił ponad rok edukacji w walce z chorobą, chce nadrobić zaległości. Jego rodzice zatrudniają mu nauczycielkę – Annę - która wyjedzie z nimi na wakacje, naturalnie nie byle jakie! Na wyspę na Malediwach.
Podczas lotu pilot ma zawał, a jako jedyni pasażerowie i bez wszelakiej pomocy, lądują w wodzie, która zanosi ich na wyspę – ich nowy dom!
Oczywiście niezamieszkałą. Jak siedemnastolatek i trzydziestolatka poradzą sobie w nowej sytuacji? Jak z mieszczańskich ludzi zrobić wyspiarzy? Czy ktoś ich odnajdzie? Czy może do końca życia zostaną razem na wyspie? I co się stanie, gdy zamkniemy dwoje ludzi na długi czas w określonym miejscu, bez wyjścia, pozostawionych samym sobie? Czy pojawi się jakieś uczucie, pomimo dzielących ich lat?

Dobra,...

mclena | 2017-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2017

"-Ja nie pasuję do twojego świata.
-Ani ja - powiedział, patrząc na mnie z czułością, ale i stanowczością. - Stwórzymy własny świat."

Cudowna! To już druga książka jaka przeczytałam z tematyka o rozbitkach i obie równie bardzo mi sie podobały. "Na wyspie" porwała mnie w swoje sidła i nie wypuszczała nawet wtedy, kiedy naprawdę powinnam. Cudowna. Bardzo podobna do "Unseen Messages" Pepper Winters, ale jednocześnie też bardzo inna. Jeśli "Na wyspie" spodobało się wam tak jak i mnie to powieść Pepper nie powinna was zawieść i śmiało możecie po nią sięgnąć. W obu cała sobą czułam wszystkie możliwe emocje - desperację, smutek, rozpacz w kryzysowych sytuacjach, miłość, radość, szczęśćie kiedy to moneta szczęśliwie się odwróciła do T.J. i Anny, zmęczenie, rezygnację... WSZYSTKO. Fenomenalna powieść, którą każdemu szczerze polecam.

Jedyne w co trudno było mi uwierzyć to kewstia z delfinami, ale po małych poszukiwaniach dowiedziałam się, ze to wszystko prawda, więc niech nikt nie wątpi w...

Sama nie wiem, czego spodziewałam się po tej powieści. Romansu w egzotycznej scenerii, z odrobiną dreszczyku spowodowanego zagrożeniem? Na pewno jednak nie myślałam, że ta książka będzie aż tak dobra, oryginalna i wyjątkowa.

Kiedy Anna i T.J. jako rozbitkowie znaleźli się na bezludnej wyspie, leżącej poza jakimikolwiek szlakami komunikacyjnymi, ona, trzynaście lat starsza od niego, miała być jego nauczycielką. Z nauki nic nie wyszło, bo teraz jedynym celem stało się przetrwanie... Obydwoje zostali skazani na siebie i tak bardzo od siebie uzależnieni. Czy udałoby im się przeżyć w pojedynkę? Naturalne więc jest, że w takich warunkach powstaje między nimi więź - ale czy można ją nazwać prawdziwą miłością? Czy też to uczucie zostało w pewnym sensie wymuszone przez sytuację?

Sama nie wiem, czemu ta książka aż tak mnie urzekła, że skończyłam ją o czwartej nad ranem, nie mogąc jej odłożyć nawet na chwilę. W napięciu przewracałam kolejne kartki - przeżyją czy nie? Ktoś ich niedługo...

miki24gr | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, Roziskrzone, 2015
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Bardzo dobrze napisana, lekko i bez zbędnej ckliwości ciekawa historia, idealna na wakacyjny czas. Niezwykle wciągająca fabuła, dwutorowa narracja, krótkie rozdziały- wszystko to sprawiło, że książkę pochłonęłam błyskawicznie i z przyjemnością. Polecam!!

Wioletta | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Łatwa, lekka i dość przyjemna. Wpasuje się idealnie w wakacyjny urlop. Poza tym przewidywalna. Nie emocjonuje. Schematyczna, miejscami skrzywiałam się w uśmiechu zażenowania na kolejne "przygody" na wyspie, które proponowała autorka niczym nowym nie zaskakując.

Lenka | 2016-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Jestem fanką Survivor, swego czasu zachwycałam się Błękitną Laguną i miałam też okazję grać w Stranded deep. Jak więc bym mogła odpuścić sobie tą pozycję... Całe szczęście, że sobie nie odpuściłam. Wciągnęłam się od pierwszej strony, przeżywałam każdy dzień na bezludnej wyspie a potem zetknięcie z rzeczywistością. Nie spodziewałam się, że książka, która miała być tylko niezłym romansem w tropikalnej scenerii okaże się skłaniająca do przemyśleń, wzruszająca, mądra i głęboka. Wybaczam nawet słodki epilog. Tu akurat pasował jak ulał:)

Zakładka | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Nie spodziewałam się! Książka jest ogromnie wciągająca! Czyta się ją szybko mimo, iż druk jest dość mały, a i stron jest sporo. Styl jest łatwy, przystępny, lecz niektóre dialogi wydają się dość sztuczne i wymuszone co jest ogromnym minusem. Jednak sama konstrukcja utworu nadaje mu wiele wartości pozytywnych, bowiem widzimy sytuację z perspektywy Anny i T.J. Bohaterowie a przestrzeni czasu zmieniają się, a ta zmiana jest idealnie i stopniowo przedstawiona. Ich relacje ulegają modyfikacjom, co również możemy świetnie zaobserwować. Autorka ciekawie też przedstawiła kreatywność jaką Anna i T.J. wykazali się na wyspie. Rozsądek i uwaga podczas wykonywania pewnych czynności są godne pochwały. Samo to wydaje się więc bardzo realistyczne. Na co należy się przygotować? Na wszystko! Od szoku, złości i smutku po masę radości śmiechu i wzruszenia. Naprawdę. Przez ostatnie 100 stron miałam totalną huśtawkę emocjonalna i całe szczęście, że obok leżała paczka chusteczek. Książka jest idealna na...

Inez | 2017-07-25

W wyniku katastrofy samolotu trzydziestoletnia Anna i jej uczeń T.J. trafiają na bezludną wyspę gdzieś w okolicy Malediwów. Sytuacja jest dramatyczna, bo szesnastoletni T.J. dopiero co pokonał raka i istnieje duże ryzyko, że choroba może wrócić. Mijają dni, potem tygodnie i lata, a pomoc nie nadchodzi...
Dwójka bohaterów żyje na wyspie na krawędzi głodu, każdy dzień niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i zagrożeń, pozornie idylliczne miejsce staje się dla nich piekłem na ziemi. Wraz z upływającym czasem relacja Anny i T.J. ewoluuje, a oni sami robią wszystko, by uzależnienie od siebie nie przerodziło się w zakazane uczucie.
"Na wyspie" to powieść idealna na wakacje. Słoneczna, gorąca i bardzo relaksująca. Prosty i zrozumiały język Autorki, oraz krótkie rozdziały sprawiają, że czas spędzony z książką mija błyskawicznie. Jeżeli obawiacie się, że na kartach tej historii niewiele się dzieje, że jest statyczna, powolna i nudna - nie możecie się bardziej mylić. Każdy kolejny rozdział...

Anne_Joy | 2016-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2016

Niesamowicie podobała mi się ta książka!! Mamy tu wspaniałą historię dwojga rozbitków: 30-letniej korepetytorki Anny i jej 17-letniego ucznia TJ’a, którzy po katastrofie samolotu trafiają na jedną z bezludnych wysp w archipelagu Malediwów. Narracja biegnie dwugłosowo. Obserwujemy, jak sobie radzą, jak starają się przetrwać w tych spartańskich warunkach, jak się poznają, opiekują sobą nawzajem i jak stopniowo tworzy się między nimi coraz silniejsza więź. Nie sposób jest nie kibicować bohaterom w ich codziennej walce o życie, kiedy to dni oczekiwania na pomoc zmieniają się w lata. TJ jest niezwykle dojrzały emocjonalnie, a Annę bardzo łatwo polubić i zrozumieć. Powieść porusza też bardzo ważny problem dużej różnicy wieku między partnerami, kiedy to młody chłopak dopiero wchodzi w dorosłość, a kobieta jest już dojrzała do macierzyństwa, odbioru społecznego takiej pary, a także zrozumienia potrzeb tej drugiej strony w takim związku. Warto przekonać się, jak Anna i TJ poradzą sobie z...

AKasiaCzyta | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Kiedy sięgałam po "Na wyspie" byłam pełna nadziei, co do tej książki, ale też pełna obaw, bo niełatwo jest napisać ciekawą, wciągającą powieść, gdy do dyspozycji ma się dwóch bohaterów
i ...bezludną wyspę. Tracey Garvis Graves udało się to jednak doskonale, lektura dostarczyła mi całej gamy emocji i wielu doznań!

Wraz z upływającym czasem relacja Anny i T.J. ewoluuje, a oni sami robią wszystko,by uzależnienie od siebie nie przerodziło się w zakazane uczucie.

"Na wyspie" to powieść idealna na...