Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Atlas miłości

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
The Atlas of Love
przyjaźń, kobiety, konflikty, rodzina

Atlas miłości to ciepła opowieść o wystawionej na próbę kobiecej przyjaźni i różnych obliczach miłości oraz – przede wszystkim – o tym, czym jest rodzina i jak ważna jest ona w życiu każdego człowieka. Janey, Katie i Jill to trzy przyjaciółki, studentki studiów podyplomowych na uniwersytecie w Seattle. Janey pochodzi z Kanady, jest pasjonatką gotowania, która ponad wszystko ceni sobie rodzinę i przyjaźń. Katie to pobożna mormonka obsesyjnie poszukująca mężczyzny swego życia, dla której wszystko jest boskim planem, natomiast Jill to studiująca literaturę holocaustu, szczera do bólu, wychowana przez matkę egoistka. Życie tej trójki komplikuje się, gdy Jill niespodziewanie zachodzi w ciążę i zostaje porzucona przez ojca dziecka. Chcąc pomóc przyjaciółce, dziewczęta postanawiają zamieszkać razem i wspólnymi siłami wychować syna Jill – Atlasa. Codzienna opieka nad dzieckiem, obowiązki i miłosne perypetie coraz mocniej odbijają się na ich przyjaźni i doprowadzają do kolejnych konfliktów.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Monika | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Jestem tą książką bardzo pozytywnie zaskoczona. Pretensjonalny tytuł i okładka, którą raczej w księgarni ominęłabym szerokim łukiem, zupełnie nie oddają tego, co jest w środku. Na szczęście dała mi tę książkę pani bibliotekarka.

Czyta się świetnie, przyznam, że momentami ściskało mnie za gardło, chociaż nie jest napisana ckliwym językiem. Jak dla mnie to też na plus. I chyba dlatego tak bardzo zaskoczyła mnie ta książka, że pomimo tego, że bohaterowie tej historii prowadzą w moim odczuciu życie zupełnie abstrakcyjne, to jednak jest tu jakieś ciepło, miłość i przyjaźń.

Fajna na wakacje, lekka i przyjemna, ale nie głupia i pusta.

małaMi | 2015-04-19

Książka wpadła mi w ręce w bibliotece, podczas poszukiwania innej pozycji. Zachęcona opisem wzięłam również ze sobą "Atlas miłości". Przeczytałam,że autorka wykłada literaturę na uniwersytecie i to można wyczuć w sposobie jej narracji, autorka przywołuje pewne opisy z autopsji. Nie każdemu może to niestety przypaść do gustu. Wszystkie trzy bohaterki wykładają właśnie literaturę na uniwersytecie i jednej z nich autorka powierzyła rolę narratora. Bardzo dużo w tej narracji przywołań do literatury a w samej książce opisów jak wygląda praca wykładowcy akademickiego. Mówiąc szczerze, po opisie byłam bardziej nastawiona na zderzenie bohatrek ze światem małego człowieka, na kolki i ząbkowanie a tego jest bardzo mało. Mały Atlas jest niby głównym ogniwem wokół którego skupia się akcja ale tak na prawdę, obserwujemy tylko jak przechodzi z rąk do rąk a wszystko skupia się na uczelni, na wykładach na tym co się czyta po kolei w każdym semestrze. Moje zdanie jest takie,że 70% książki zajmuje...

Anna | 2017-10-06
Na półkach: SPRZEDAM, Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 października 2017

Niech Was nie zmyli okładka. Świetna, wzruszająca historia, poruszająca wiele ważnych nieraz trudnych tematów. Pozytywne zaskoczenie, polecam.

Barbara | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Książkę oceniam jako przeciętną.
Dość dobrze się czyta, ale niektóre pomysły, sposób zachowania i postępowania głównych bohaterek są bardzo infantylne.
Być może na mój odbiór wpływa fakt, iż nie podoba mi się sposób sprawowania opieki nad Atlasem.
A może po prostu nie lubię niedojrzałych dorosłych bohaterów.

NevilCross | 2018-11-25
Przeczytana: 2017 rok