Nieznajomy mąż

The Idea of Him
Małgorzata Szubert
literatura piękna
Ag2S

Nowa książka autorki bestsellerowego Niańka – porywająca powieść o miłości i nauce wiary we własne siły. Allie Crawford wiedzie życie, o jakim zawsze marzyła – jest zastępczynią szefa cenionej firmy PR, ma dwoje dzieci, które uwielbia, oraz wspaniałego i na dodatek przystojnego męża. Wade kieruje popularnym magazynem informacyjnym i zapewnia rodzinie stabilne, a zarazem ekscytujące życie w...

Allie Crawford wiedzie życie, o jakim zawsze marzyła – jest zastępczynią szefa cenionej firmy PR, ma dwoje dzieci, które uwielbia, oraz wspaniałego i na dodatek przystojnego męża. Wade kieruje popularnym magazynem informacyjnym i zapewnia rodzinie stabilne, a zarazem ekscytujące życie w Nowym Jorku, Allie zaś wierzy, że tego właśnie jej potrzeba, by czuć się bezpieczną i szczęśliwą.

Gdy podczas przyjęcia Allie znajduje Wade’a zamkniętego w pralni z olśniewającą blond pięknością, jej życie wywraca się do góry nogami. Zaczyna myśleć, że jej małżeństwo jest bardziej fasadą niż czymś rzeczywistym. A gdy z Allie kontaktuje się dawna miłość, natomiast nowy znajomy jest nią coraz bardziej zainteresowany, dochodzi ona do wniosku, że prawdopodobnie nie kocha męża, lecz swoje wyobrażenie o nim.

W tej pełnej zwrotów akcji opowieści inteligentnej, wychowującej dzieci i ciężko pracującej kobiety, są spisek, intryga i wielkie namiętności. To także książka o odkrywaniu w sobie siły zdolnej przezwyciężyć wszelkie obawy.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Iwona | 2018-02-06
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Allie to z pozoru kobieta sukcesu. Ma cudowne dzieci ,przystojnego męża i pracę w której się spełnia. Jak wiadomo jednak pozory mylą i dzieci owszem są cudowne ,praca też ujdzie ale mąż to już zupełna porażka. Zdradza Allie ,za chwile może stać się bankrutem a na dodatek wplątał się w czarne interesy. Kobieta ma tego dość, lecz dla dobra dzieci trwa w tym chorym związku . Niestety czara goryczy przepełni się kiedy Allie dowie się o kolejnych zdradach, a nielegalnym interesami zainteresuje się FBI. Tak jak większość czytelników zauroczyła mnie okładka tej książki , i tylko to bo historia Allie totalnie mnie nie wciągnęła , a czytanie niemiłosiernie mi się dłużyło.

AuroraBorealis | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Ta książka to kompletna "zapchajdziura". Takie twory istnieją bądź są tworzone tylko po to by bezsensownie wypełniać luki na rynku i bezczelnie brać za nie kasę. A historia w niej przedstawiona to jedna z wielu, wyjątkowo słabo opowiedziana i napisana. Niestety po raz kolejny okazuje się, że w miarę ładna okładka to nie wszystko.

Ciężko mi się ją czytało i o zgrozo! stało się to czego się od dawna obawiałam. Ja masochistka czytelnicza – nie doczytałam książki do końca. :/ Po dobrnięciu do ponad połowy jej objętości przestałam dalej się męczyć, prawie rzucając nią o ścianę, co w moim przypadku jest ewenementem. Pytanie, które tłukło mi się dosyć mocno w głowie brzmiało – co to kurcze jest? (to była oczywiście ta delikatniejsza, ocenzurowana wersja tegoż pytania; )

Nie wiedziałam o czym czytam, w zamyśle chyba miało być ciekawie i interesująco, że niby mąż coś ukrywa przed żoną. Jeśli myślicie, że głównie chodziło o możliwą zdradę, to możecie się ostro przejechać. Niby wszystko...

Kasia | 2016-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2016

Autorka "Niańka" powraca z nową powieścią.
Główna bohaterka odkrywa ,że jej poukładane życie nie jest takie idealne. Mąż ukrywa bolesną prawdą. Kto okaże się przyjacielem? A kto wrogiem?
Bardzo dobra książka o odnajdywaniu siły, o walce o przyszłość.
Polecam!

Monika | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Po opisie spodziewałam się czegoś innego, a trafiłam na całkiem fajną książkę. Do przeczytania. Może nie jest jakoś szalenie porywająca,a le można się wciągnąć. Polecam

Kasiek m | 2015-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 w 2015
Przeczytana: 20 listopada 2015

Katarzyna | 2015-10-01
Przeczytana: wrzesień 2015

Zapraszam na:
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Są książki, które opowiadają ciekawą historię – wciągającą bez reszty, pełną zwrotów akcji i trzymającą w napięciu do ostatniej strony. Są też książki, przez które przepływa się równomiernie, napięcie jest stopniowo dawkowane, a po przeczytaniu odczuwa się niedosyt i chce więcej. Istnieją jednak powieści, które opisują historię prawdziwą, a przynajmniej takie ma się odczucie.

Tytuł: Nieznajomy mąż
Autor: Holly Peterson
Wydawnictwo: Świat Książki

Allie Crawford wiedzie idealne życie. Ma wspaniałą pracę, dwoje cudownych dzieci oraz przystojnego męża, który kieruje popularnym magazynem informacyjnym. Kobieta uważa, że właśnie to przynosi jej szczęście. Do czasu gdy znajduje męża zamkniętego w pralni z olśniewającą pięknością. Wtedy jej życie wywraca się do góry nogami. Wróg okazuje się jej sojusznikiem, a ukochany mężczyzna w rzeczywistości jest nieznajomym, z którym tylko wzięła ślub. W grę wchodzi jednak nie tylko niewierność...

geena | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Sięgając po tę książkę spodziewałam się niewymagającej i przyjemnej w odbiorze powieści miłosnej, której najważniejszym elementem będzie zdrada, zwłaszcza, że blurb okładkowy wskazuje takie wnętrze. Okazało się, że tylko w połowie miałam słuszność ;) Autorka ma w sobie sensacyjną żyłkę, która niejednokrotnie potrafi zaskoczyć czytelnika - w "Nieznajomym mężu" jest spisek i intryga wokół której toczy się życie bohaterów. Szczerze przyznam, że lektura przyniosła mi odskocznię od codzienności i zaintrygowała na tyle, by pochłonąć powieść w dosłownie jedno popołudnie.

Cała fabuła zaczyna się niepozornie i dość schematycznie: kochające małżeństwo, piękne dzieci - jednym słowem szczęśliwa rodzina. Lecz to tylko pozory. "Nieznajomy mąż" to dobry dramat psychologiczny. To dorośli ludzie zagubieni w prawdziwym życiu, dopiero uczący się wyrażać emocje, ścigający marzenia z dzieciństwa o sukcesie i rodzinnym, domowym ognisku, a w tle soczysta, wciągająca intryga, która może nie należy do...

Magdalena | 2015-09-17

Czy jesteś pewna, że znasz osobę, z którą dzielisz życie? Wiesz, czym się zajmuje i jakim jest człowiekiem? Bohaterka najnowszej powieści autorki bestsellerowej "Niańki" przeżyje bolesne zderzenie z rzeczywistością, kiedy pozna prawdziwą twarz swoich bliskich. Jesteś gotowa na spotkanie z "Nieznajomym mężem"?

Allie mieszka w Nowym Jorku, pracuje w cenionej agencji PR, ma dwoje wspaniałych dzieci oraz kochającego i przystojnego męża Wade'a, który pracuje jako dziennikarz. Taką Allie znają jej najbliżsi. Taką Allie zna ona sama. Podczas przyjęcia organizowanego we własnym domu Allie nakrywa męża zamkniętego w pralni z piękną, nieznajomą kobietą. Wnioski nasuwają się same. Jednak kobieta, z którą Allie znalazła Wade'a, upiera się, że pojawiła się na przyjęciu tylko i wyłącznie w jej interesie. Ostrzega Allie przed mężem i sugeruje, iż to, czym zajmuje się Wade, zrujnuje finanse ich rodziny. Życie Allie wywraca się do góry nogami. Kobieta przekona się, iż nie może ufać człowiekowi, z...

książkoholiczka | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Zwiodła mnie okładka i opis. Spodziewałam się czegoś innego, sama chyba nie wiem czego ale miała mnie ta książka porwać a tu nic takiego się nie wydarzyło.
Allie jest kobietą, którą mężowi bardzo łatwo jest oszukiwać bo jest naiwna jak dziecko. Jak niemowlę wręcz. Już chyba jej dzieci są bystrzejsze. W ogóle sposób w jaki podchodzi to zdrad i innych niezbyt przyjemnych rzeczy, które mąż przed nią ukrywa jest infantylny. Na dodatek jest ewidentnie uzależniona od obecności mężczyzny.
Można przeczytać owszem ale daleko mi do stwierdzenia, że ta książka zmieni czyjeś życie:P

Ewelina229 | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

To moja trzecia książka zakupiona w przedsprzedaży, znowu czekałam na paczkę nie mogąc doczekać się, by tylko już się za nią zabrać... i trzeci raz tak strasznie się rozczarowałam... uwiódł mnie opis (nie przeczę iż bardzo zachęcający),prześliczna okładka..., a zawiodła zawartość...
Owszem jest intryga,która toczy się przez całą książkę ale jak dla mnie niezbyt powalająca, bardzo łatwo domyślić się "co z czym zjeść", wystarczy w odpowiednim momencie dodać dwa do dwóch.
Opis książki nie do końca ma się z prawdą jeśli chodzi o głównych bohaterów, gdzie nastawiasz się na szczęśliwe małżeństwo, wiodące cudowne życie, a tu już po kilkunastu stronach okazuje się, że Allie nie ufa swojemu super przystojnemu błyskotliwemu mężowi, który już kiedyś "zboczył" z drogi bycia wiernym mężem, małżeństwo niby idealne a tak obce sobie, zarówno w życiu codziennym jak i seksualnym..
Czytasz i nie wierzysz w naiwność tej kobiety, której mąż codziennie dostarcza tylu kłamstw zmartwień, trosk, łez, i...