Sinead O'Connor: So Different. Tak inna

Tłumaczenie: Ryszard Gloger
Wydawnictwo: Britannica Press
Sinead O'Connor: So Different
geokuba

"Tak inna" jest nieautoryzowaną biografią Sinead napisaną przez dziennikarza z Dublina Dermotta Hayesa, opartą na wielu wywiadach z jej przyjaciółmi i ludżmi z branży muzycznej. Książka mówi o burzliwym dorastaniu, pierwszych doświadczeniach muzycznych Sinead w Dublinie oraz o tym jak gwałtownie z średniej wykonawczyni art rocka wystrzeliła mega gwiazda tuż po wydaniu tasmy video, towarzyszącej wersji piosenki Prince'a "Nothing Compares 2U".
"Tak inna" jest także kroniką problemów, które Sinead napotkała, jej kłótni z supergwiazdą z Dublina - zespółem U2 - jej niepohamowanej szczerości, związków z mężczyznami i problemów dzieciństwa, które potrafiła przetworzyć w pozytywną siłę twórczą.
Książka zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć i pełną dyskografię.

źródło opisu: Wydawnictwo Britannica, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie