Trening Trenera. Zasady przygotowania i prowadzenia szkoleń biznesowych.

Wydawnictwo: Złote Myśli
trening, szkolenie
poradniki
Pumpkinhead

Ta książka jest zapisem indywidualnego szkolenia Roberta, młodego adepta sztuki przeprowadzania szkoleń biznesowych. Co znajdziesz w tej publikacji, napisanej z poczuciem humoru i lekkim przymrużeniem oka? Dowiesz się i nauczysz między innymi: - Jak przygotować i napisać program szkolenia, które zostanie entuzjastycznie przyjęte przez uczestników i zleceniodawcę. - Jak prowadzić szkolenie,...

Dowiesz się i nauczysz między innymi:

- Jak prowadzić szkolenie, by zaangażować w nie uczestników i osiągnąć wymierne oraz trwałe rezultaty.
- Jak zapanować nad uczestnikami, by utrzymać pełną kontrolę nad jego przebiegiem.
- Jak wejść na drogę do większych zarobków jako trener (3 scenariusze "sprzedawania" szkoleń).

źródło opisu: Wydawnictwo Złote Myśli, 2012

źródło okładki: www.zlotemysli.pl

Pumpkinhead | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Książkę oceniam na siedem gwiazdek. Ale tylko ze względu na grupę docelową do której jest skierowana. Komuś kto jest na początku swojej drogi szkoleniowej z pewnością się przyda, ale doświadczeni trenerzy raczej nie znajdą w niej nic co mogłoby być w jakiś sposób dla nich odkrywcze. Ma ona bowiem formę szkolenia prowadzonego przez nowicjusza i rozmów z jego mentorem. Przechodzimy więc przez szereg trudnych sytuacji w których znalazł się nasz młody trener, wraz ze sposobami poradzenia sobie z nimi. Wszystko opisane w prosty, zabawny sposób. I bardzo obrazowy. Nie ma tutaj nudnych, bezosobowych regułek. Są za to "z życia wzięte" scenki i dylematy wewnętrzne trenera, dzięki czemu cała historia wydaje się bardziej bliska początkującym. Za duży plus należy uznać materiały dołączone na końcu. Tzw. niezbędnik trenera - czyli narzędzia bez których w tym zawodzie ani rusz. Dla początkujących nieoceniona pomoc.

Eusz305 | 2014-04-10

Ciekawa, szczególnie w wersji audio.

Krzysztof Rynkiewicz | 2017-01-19
Nevalir | 2017-01-15