Husynne

Wydawnictwo: Tawa
husynne,
literatura faktu
Chil

Ukazała się pierwsza monografia wsi Husynne. Jej autor, Jan Klekot to mieszkaniec Husynnego, który materiały do książki zbierał przez 6 lat. Książka przedstawia niezwykle szczegółowo dzieje wsi od momentu jej powstania po schyłek wieku XX. Odwołuje się przy tym do wielu dokumentów archiwalnych: map, szkiców, fotografii, rękopisów, spisów mieszkańców. Sięga do relacji ustnych żyjących świadków wydarzeń, a także relacji prasowych i licznych opracowań historycznych. Opisuje kulturę, obyczajowość, oświatę oraz zagadnienia natury społecznej i religijnej. Unikatowe fotografie, stare dokumenty to cenne dopełnienie wartościowej publikacji.

źródło opisu: www.tawa.pl

źródło okładki: www.tawa.pl