Zgłosuj na książki roku 2017

Przez ocean czasu t.2

Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Solaris
Oceansoul

Legendarna, kultowa powieść Bohdana Korewickiego o pierwszej polskiej wyprawie w czasie, wysłanej z roku 2048. Dwutomowa edycja. Dostępna TYLKO w Solarisnet.pl Chronomobil wybudowano w Fabryce na Żeraniu i wyrusza w tę pierwszą podróż w czasie kilkuosobowa drużyna śmiałków - naukowców, inżynierów. Pech i wypadek powodują, że zabierają w podróż jeszcze młodego chłopaka, Dominika, z połowy XX...

Chronomobil wybudowano w Fabryce na Żeraniu i wyrusza w tę pierwszą podróż w czasie kilkuosobowa drużyna śmiałków - naukowców, inżynierów. Pech i wypadek powodują, że zabierają w podróż jeszcze młodego chłopaka, Dominika, z połowy XX wieku.
Wyprawa zmierza przez kolejne epoki, a chrononauci przezywają mnóstwo przygód w plejstocenie (min. napotykają ludzi pierwotnych), w jurze i mezozoiku (spotkanie z dinozaurami) oraz w drodze powrotnej, celem dokonania napraw, zatrzymują się w czasach Imperium Rzymskiego i cesarza Trajana.
Powieść, napisana bardzo lekkim stylem, zawiera wiele informacji botanicznych, antropologicznych, geologicznych, podanych bardzo przystępnie.
Jedna z najlepszych powieści z polskiej fantastyki.

źródło opisu: http://solarisnet.pl/dla-mlodego-czytelnika/143005...(?)

źródło okładki: http://solarisnet.pl/dla-mlodego-czytelnika/143005...»

vattghern76 | 2014-06-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Tom drugi przygód expedycji Chrononautów spod Warszawy przedstawia ich dalsze losy, już u celu swej podróży - w czasach wielkich gadów ery Mezozoicznej.

Tytułowy Ocean Czasu jaki przebywają by dotrzeć finalnie do tego miejsca/czasu wpływa mocno i wyraźnie na ich psychikę. Kreda okazuję się być niegościnnym miejscem dla ludzi, obcym całkowicie, dusznym, przygnębiającym i bardzo niebezpiecznym. Czytelnik sam wyraźnie odczuje to w prowadzonej tu narracji.

Autor w świetny sposób połączył po raz kolejny wątki młodzieżowo-przygodowe z edukacyjnymi (na poziomie lat 50-tych). W swoim gatunku pozycja to więc zdecydowanie BARDZO DOBRA, a pośród wielu czytelników - KULTOWA wręcz. Niewątpliwie oba tomy to KLASYK polskiej przygodowej SF. Dla młodych jak i tych starszych! Czytajcie APF - WARTO!

Zoltar | 2017-07-17
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Oczywiście nie jestem "targetem" tej książki, tym nie mniej skorzystałem z okazji i przeczytałem wznowienie Solarisu (oryginał osiągał swego czasu niebotyczne sumy w antykwariatach, co niniejszym, mam nadzieję, przeszło do historii).
"Poprzez ocean czasu" można dzisiaj postrzegać jako przyjemną w lekturze ramotkę. W latach 50-tych zeszłego wieku była to z pewnością jedna z lepszych pozycji dla młodzieży. Niepojętym jest fakt, że doczekała się wznowienia dopiero kilka lat temu.

MałySuseł | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Drugi tom przygód polskich chrononautów - równie dobry jak pierwszy (oczywiście przy uwzględnieniu, że to książka raczej młodzieżowa).

michasia | 2016-10-23
Przeczytana: 24 października 2016