L'ambulance de Maxence
karetka, pogotowie ratunkowe
Ag2S

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. „Mietek jeździ karetką razem ze swoją koleżanka Alą. Gdy on napełnia bak, Ala przygotowuje apteczkę”. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może jeździć karetką Mietka!

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

książek: 2009
palalela | 2019-08-14
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Krótka opowieść o wyjeździe Mietka, Ali i karetki do wypadku w szkole.

nieperfekcyjnie | 2016-12-19
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Mały chłopiec to seria, jaką można spotkać niemal wszędzie tam, gdzie znajdują się książki - w księgarniach, bibliotekach czy sklepach, w których oferuje się także literaturę. Wiele razy polowałam na "Skuter Janka" ze względu na to, iż mój syn nosi takie imię. Jednak kiedy sięgałam już po ten tytuł, za każdym razem rezygnowałam, mając wątpliwości, czy warto. Dlatego gdy ujrzałam tę serię w bibliotece (na razie nie trafiliśmy na książkę o Janku), sięgnęłam od razu po trzy części, aby móc rozeznać się w temacie. Ta książeczka opowiada o Mietku, który wraz z koleżanką Alą jeżdżą karetką i pomagają ludziom w nagłych wypadkach. Tym razem pędzą do szkoły, gdzie Mikołaj przewrócił się, łamiąc sobie nogę. Wiozą go do szpitala, po czym czekają na kolejne wezwanie.

Ze względu na znikomą fabułę oraz brak poważniejszych wartości poleciłabym tę serię maluszkom, które oprócz słuchania krótkiej bajki, chciałyby pomacać...

agata | 2016-10-28

fajna seria. moje dzieci bardzo lubią ilustracje z tej serii.

wiola | 2015-04-18

Bardzo polecam wszystkim mamą chłopców, chodź dziewczynka też się dużo z tego nauczy :) Książka ukazuje pracę pogotowia i schematu postępowania w razie zagrożenia. Mój synek jest oczarowany.

książek: 2098
Emilka20 | 2013-05-17

Jak byłam mała kiedyś czytałam