Zgłosuj na książki roku 2017

Kto zjadł biedronkę?

Wydawnictwo: Mamania
Róża_Bzowa

Gdzie się podziała biedronka?

Czy zjadł ją lew, a może wiewiórka?

Poszukajcie jej razem w tej niezwykłej przestrzennej książce z kartonowymi stronami.

I nie martwcie się: to historia ze szczęśliwym zakończeniem!

źródło opisu: http://www.mamania.pl/zapowiedzi/kto-zjadl-biedron...(?)

źródło okładki: http://www.mamania.pl/zapowiedzi/kto-zjadl-biedron...»

Monka | 2017-05-02
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Ojej czy ktoś w tej bajce zjadł biedronkę? Spokojnie wbrew tytułowi nic złego biedronce się nie stało :-) Każde dziecko może to sprawdzić a przy okazji świetnie się przy tym bawić. Do tego może poznawać rożne zwierzęta i kolory. Jednak przede wszystkim szukać biedronki ;-) Zakończenie myślę, że miło wszystkich zaskoczy :-) Kto zjadł biedronkę? to kolejna świetna książeczka dla najmłodszych. Idealna propozycja dla małych rączek, które chcą na pewno sprawdzić jak wygląda koło i czym te koła na poszczególnych stronach się od siebie różnią :-) Piękne kolory oraz wyraziste i proste ilustracje zachwycą każdego :-) To kolejna odsłona naszej ulubionej nauki przez zabawę. Moja A. od dobrych kilku tygodni nieustannie szuka biedronki ;-) Polecam :-)

mufloneks.blogspot.com

lew_kanapowy | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

„Kto zjadł biedronkę?” to Mai pierwsza i, jak dotąd, ulubiona książka z dziurą. I choć tytuł ma nieco złowieszczy, nie ma powodów do niepokoju – przy lekturze nie ucierpi żadna biedronka, a cała historia skończy się dobrze ;)

Trzonem historyjki są poszukiwania sympatycznego owada w kropki kojarzonego w Polsce z siecią dyskontów ;P

Choć cały czas widzimy biedroneczkę w samym centrum, wcale nie tak łatwo do niej dotrzeć – podróżujemy coraz bardziej w głąb książeczki poznając kolejne zwierzątka i zastanawiając się, czy któreś z nich przypadkiem nie gustuje w tych niepozornych owadach. Na szczęście upodobania kulinarne kolejnych drapieżników (a już na pewno nie ślimaków) nie zawierają biedronki w karcie ulubionych dań :D

Zdecydowanym atutem tej pozycji są fantastyczne ilustracje i genialne kolory – oto wspaniały dowód na to, że książeczki kontrastowe dla najmłodszych nie muszą wcale być czarno-białe! Kolory są soczyste i wyraziste, a zwierzątka, choć proste i schematyczne, są...

tanterka | 2017-12-14
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Nie potrafię się określić z moją opinią wobec tej książki. KUpiłam, ponieważ miała mnóstwo pozytywnych opinii w internecie i na blogach parentingowych ale sama nie wiem co o niej mysleć.
Ciekawa do zabawy z dzieckiem, wymaga jednak inwencji w czytaniu, modulowaniu dźwięku. Przy zwyklym czytaniu, moim zdaniem, jest strasznie nudna ALE dziecku sie nawet podoba.
Podsumowując. Fajna ale nie kupiłabym kolejnym razem.

aszlaja | 2018-01-13

Książka w formie która intryguje maluszki- kółka - doskonałe do przewracania kartonowe kartki. Gabrysia jest zadowolona z tej ksiązki więc ją polecam.

Leonik | 2016-11-18

Ładnie wydana, kolorowa, przestrzenna, solidna. Potrafi zaintrygować malucha. Niestety dość droga.

Katarzyna | 2018-02-17
Na półkach: Przeczytane, Mateusz