Szczęśliwy kot

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna

Szczęśliwy kot to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć...

Króciuśka książeczka bardziej przypominająca broszurę niż wartościowy poradnik.
Dla osoby takiej jak ja, gdzie koty były w domu zanim sama pojawiłam się na świecie i od tamtej pory, z krótkimi przerwami, zawsze łasi się coś do moich nóg, nie znalazło się w niej nic godnego uwagi, będącego jakąś nieodkrytą do tej pory tajemnicą, prawdą na temat kotów.
Treść pobieżnie omawia tematykę począwszy od ras kotów z podziałem na krótko- i długowłose, dość mglistym omówieniem wprowadzenia zwierzęcia do domu jako pierwszego gościa lub kolejnego członka zwierzęcego stada kocio-psiego, trochę o żywieniu, rozrodzie, chorobach.
Mając spore doświadczenie jako posiadaczka kota "od małego" i tych starszych przygarniętych oraz zaprzyjaźnianiem kotów z psem nie poleciłabym tej książki dla osób zastanawiających się nad wprowadzeniem kota do swojego życia. Więcej można dowiedzieć podczas bezpośredniego wywiadu u weterynarza, zadając wcześniej przygotowane pytania, jak i te nasuwające się w trakcie oraz...

8_oclock | 2014-06-23

Króciutka książeczka, omawiająca pochodzenie kota, rasy, pierwszego kota w domu, kilkoro zwierząt, żywienie, ciążę, dolegliwości i profilaktykę, mity i prawdy o chorobach przenoszonych przez koty (choćby "straszak": toksoplazmoza) itd. - a wszystko to suto okraszone kocimi anegdotami z życia.
Człowiek, który nigdy nie miał kota, dowie się, czemu kot jest amimiczny (choćby w porównaniu z psem), że kot jak samuraj, poluje sam, ale jest uczuciowy i towarzyski, że bodźce są mu niezbędne, w przeciwieństwie do monotonnego życia, i że w ogóle "kot to nie pies" (chociaż się często potrafią przyjaźnić).

jaguśka | 2012-09-14
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Dla każdego, kto zaczyna przygodę z kotem - pozycja wręcz obowiązkowa.
Pomocna w nabyciu lub uporządkowaniu wiadomości i rozwianiu pewnych mitów. Kwintesencja podana w obrazowy sposób.

Elżbieta | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Przydatna książeczka dla miłośników "sierściuchów' :))))Oprócz praktycznych porad parę ciekawych historyjek związanych z kociakami i ich właścicielami.

przygodka | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Kolejna książeczka Autorki, którą pochłania się szybko i z przyjemnością. Krótki poradnik o kotach.

Dominika | 2011-07-21
Przeczytana: kwiecień 2011

Rewelacyjna książka. Niby poradnik, ale ile sympatycznych historii i ile miejsc zmuszających wręcz do uśmiechania się! Można się sporo dowiedzieć, nie nudząc się i miło spędzając czas.

Filemona | 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 lipca 2013

Porządny poradnik z praktycznymi radami i ciekawymi historyjkami z życia wziętymi. Polecam wszystkim miłośnikom kotów!

nellanna | 2010-06-07

Przydatna dla każdego kociomaniaka i nie tylko!

Eliza | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Dla mnie wielkie rozczarowanie, gdyż liczyłam na oświecenie. Nie wniosła nic nowego do mojej relacji z kotami.

Snowwhiteprincess | 2016-07-16
Przeczytana: 30 lipca 2016