Szczęśliwy kot

Wydawnictwo: Galaktyka
koty
flora i fauna
LubimyCzytać

"Szczęśliwy kot" to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć... Przekonasz się, że rasa to nie tylko wygląd kota, ale także określony charakter i temperament. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji...

Przekonasz się, że rasa to nie tylko wygląd kota, ale także określony charakter i temperament. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca, która nie polega przecież wyłącznie na czesaniu. Uświadomisz sobie, że nuda i samotność mogą być dla kota groźniejsze nawet niż choroba. Zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt.
Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów. Autorka podpowiada, jak zrozumieć swojego kota i jak być przez niego zrozumianym. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Goldie | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Dorotę Sumińską czytam i podziwiam w felietonach. Znam jej profesjonalizm - zarówno jako weterynarza jak i wieloletniego właściciela różnej zwierzęcej ferajny. I taka jest też ta książeczka - krótka, ale profesjonalna. Nawet wieloletni kociarz dowie się z niej czegoś nowego, a porady praktyczne są przeplatane krótkimi anegdotkami z życia autorki wśród kotów.

ontheisland | 2019-07-06
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2019

Podstawowe informacje dla wszystkich tych, którzy mają w domu kota. Miło przypomnieć sobie o potrzebach futrzaków zamieszkujących nasze domy. Bardzo lubię styl, jakim pisze pani Sumińska.

buziaczek197 | 2019-06-23
Przeczytana: czerwiec 2019

Dla mnie Pani Dorota jest autorytetem szczególnie w dziedzinie zwierząt domowych :) jest niesamowita. Po książkę sięgnęłam bo sama mam trzy koty. Oprócz tego co sama wiem z autopsji dowiedziałam się jeszcze mnóstwa ciekawych rzeczy. Jeśli ktoś posiada koty ta książka będzie idealna dla niego. Kiedy chcemy poznać różne rasy kotów, ale bez przesady, ich choroby, co czują, co powinny jeść i ogólnie jak się nimi zajmować. Książka jest wtedy dla Ciebie! Polecam

yellow90 | 2017-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2017

Dobra książka dla początkujących właścicieli kotów. Zawiera garść niezbędnych informacji, trochę anegdot i historii z życia wziętych. Sympatyczna.

książek: 1967

Nie za długa książka z poradami o kotach napisana przez świetną opowiadaczkę, lek. wet. Dorotę Sumińską. Każdy rozdział (niestety, raczej krótki) kończy się prawdziwą historią o kotach z życia p. Doroty.

Mad | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2. Posiadam
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Krótka książka bardzo pobieżnie opisująca wybrane zagadnienia związane z posiadaniem kota. Wiedza wybiórcza, na pewno nie można traktować książki jako kompleksowego poradnika, ale mimo to można znaleźć w środku kilka ciekawostek. Miłym uzupełnieniem są historyjki z praktyki lekarskiej autorki.

Eliza | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Dla mnie wielkie rozczarowanie, gdyż liczyłam na oświecenie. Nie wniosła nic nowego do mojej relacji z kotami.

przygodka | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Kolejna książeczka Autorki, którą pochłania się szybko i z przyjemnością. Krótki poradnik o kotach.

Króciuśka książeczka bardziej przypominająca broszurę niż wartościowy poradnik.
Dla osoby takiej jak ja, gdzie koty były w domu zanim sama pojawiłam się na świecie i od tamtej pory, z krótkimi przerwami, zawsze łasi się coś do moich nóg, nie znalazło się w niej nic godnego uwagi, będącego jakąś nieodkrytą do tej pory tajemnicą, prawdą na temat kotów.
Treść pobieżnie omawia tematykę począwszy od ras kotów z podziałem na krótko- i długowłose, dość mglistym omówieniem wprowadzenia zwierzęcia do domu jako pierwszego gościa lub kolejnego członka zwierzęcego stada kocio-psiego, trochę o żywieniu, rozrodzie, chorobach.
Mając spore doświadczenie jako posiadaczka kota "od małego" i tych starszych przygarniętych oraz zaprzyjaźnianiem kotów z psem nie poleciłabym tej książki dla osób zastanawiających się nad wprowadzeniem kota do swojego życia. Więcej można dowiedzieć podczas bezpośredniego wywiadu u weterynarza, zadając wcześniej przygotowane pytania, jak i te nasuwające się w trakcie oraz...

8_oclock | 2014-06-23

Króciutka książeczka, omawiająca pochodzenie kota, rasy, pierwszego kota w domu, kilkoro zwierząt, żywienie, ciążę, dolegliwości i profilaktykę, mity i prawdy o chorobach przenoszonych przez koty (choćby "straszak": toksoplazmoza) itd. - a wszystko to suto okraszone kocimi anegdotami z życia.
Człowiek, który nigdy nie miał kota, dowie się, czemu kot jest amimiczny (choćby w porównaniu z psem), że kot jak samuraj, poluje sam, ale jest uczuciowy i towarzyski, że bodźce są mu niezbędne, w przeciwieństwie do monotonnego życia, i że w ogóle "kot to nie pies" (chociaż się często potrafią przyjaźnić).