W obronie Kory i wolności. List do premiera

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
W obronie Kory i wolności. List do premiera
literatura faktu

Książka Kamila Sipowicza to odpowiedź na proces Kory w sprawie posiadania niecałych 3 gramów marihuany. Napisana w formie listu do premiera Donalda Tuska zawiera ostre oskarżenie polskiej polityki oraz Tuska, który sam kiedyś palił marihuanę. Książka jest także kopalnią informacji na temat używek, również tych, które przez wieki używali Polacy.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,71,1

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,71,1

Keenyah | 2017-04-29
Przeczytana: 2017 rok

W liście tym do (byłego już) premiera Donalda Tuska zawarto wiele ciekawych informacji na temat marihuany, tego od jak dawna towarzyszyła ona człowiekowi, a nawet o tym jak wielu ludzi, wszelakich artystów dzięki niej tworzyło swe dzieła.
W głowie się nie mieści, że taki Mickiewicz popalał trawkę i pisał co mu na bani do głowy przyszło... Ale tak było! I nie jest to jedyny przypadek!
Pan Sipowicz opisuje różne plemiona w których używa się "odurzaczy lekkich" aby spojrzeć na świat inaczej i zrozumieć więcej. Napisał także o kolegach z którymi popalał wspomniane zielsko, wśród nich znalazł się także Donald Tusk...
Autor apeluje, aby zalegalizować Marihuanę leczniczą i aby w końcu określono za jaką ilość można trafić do więzienia, bo na tą chwilę jest to kwestia konkretnie sporna i wielu młodych ludzi idzie do ciupy za jednego jointa na ok 2 lata (mniej więcej tyle samo co pedofil).
Pan Sipowicz wyciąga także na wierzch problem polaków z alkoholem. Wiele się słyszy o rozbojach po...

Ewelina | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017