W obronie Kory i wolności. List do premiera

Czerwone i Czarne
2012-01-01
2012-01-01
Kamil Sipowicz Kora marihuana psychonauci

W liście tym do (byłego już) premiera Donalda Tuska zawarto wiele ciekawych informacji na temat marihuany, tego od jak dawna towarzyszyła ona człowiekowi, a nawet o tym jak wielu ludzi, wszelakich artystów dzięki niej tworzyło swe dzieła.
W głowie się nie mieści, że taki Mickiewicz popalał trawkę i pisał co mu na bani do głowy przyszło... Ale tak było! I nie jest to jedyny przypadek!
Pan Sipowicz opisuje różne plemiona w których używa się "odurzaczy lekkich" aby spojrzeć na świat inaczej i zrozumieć więcej. Napisał także o kolegach z którymi popalał wspomniane zielsko, wśród nich znalazł się także Donald Tusk...
Autor apeluje, aby zalegalizować Marihuanę leczniczą i aby w końcu określono za jaką ilość można trafić do więzienia, bo na tą chwilę jest to kwestia konkretnie sporna i wielu młodych ludzi idzie do ciupy za jednego jointa na ok 2 lata (mniej więcej tyle samo co pedofil).
Pan Sipowicz wyciąga także na wierzch problem polaków z alkoholem. Wiele się słyszy o rozbojach po pijaku, gwałtach, morderstwach... Ale Czy słyszał ktoś o czymś takim po "Maryśce"?
Ja też nie.
Warto przeczytać ten list choćby z samej ciekawości na temat postępowania wobec Kory (Olgi Jackowskiej - partnerki życiowej pana Sipowicza),która padła ofiarą "żartu" i ktoś wysłał do jej psa paczkę z ziołem co spowodowało lawinę niezbyt ciekawych spotkań z policją, prawnikami, prokuraturą, itd. itp.

Moim zdaniem: Polacy nie są gotowi na legalizację tego typu narkotyku. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nie jest to mocny w skutkach narkotyk. Polacy coś usłyszeli, gdzieś ich postraszono i ze szczątkowych informacji nadmuchano bańkę paniki, przez którą ciężko będzie się przebić i wytłumaczyć, że marycha nie taka zła jak alkohol.

Polecam.

• Piwo, wino, alkohole, używki