Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Kora, Sipowicz Kamil, zwierzęta, alpaka, kot, pies, opos,
nawka

Filozoficzne opowiastki o relacji ludzi i zwierząt, których autorem jest jeden z wielkich buntowników – Kamil Sipowicz, rockman, dziennikarz, artysta, poeta i zwolennik legalizacji marihuany. Jednak w tych krótkich historiach pokazuje nam się jako wrażliwy, spostrzegawczy i dowcipny obserwator. Uzupełnieniem tych subtelnych wspomnień są ilustracje autorstwa Olgi Sipowicz (Kory), która w...

Uzupełnieniem tych subtelnych wspomnień są ilustracje autorstwa Olgi Sipowicz (Kory), która w odmienny sposób wyraziła silną więź z czworonogami. Autorzy żyją w harmonii ze swoimi braćmi mniejszymi w cichym domu na wzgórzu na Roztoczu i widać, że dobrze się z tym czują.

"Bohaterami tej książki są zwierzęta. Dokładnie pięćdziesiąt dziewięć. Psy, koty, nawet węże. Dopuściłem też do głosu kilka grzybów z Roztocza. Wszystko dzieje się właśnie na Roztoczu. To kraina między Piaskami a Lwowem. W głębokich lasach na wzgórzu. Tam mieszkamy. Czasami tylko w tym nibydzienniku odbywam podróże. W przestrzeni. Do Brazylii, Meksyku i na Kretę. Albo w czasie. Do dzieciństwa w Świdrze, Płocku i Krakowie.
A ludzie? Ludzie mają tylko wtedy sens, gdy są blisko zwierząt."
ze Wstępu

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry 2016

źródło okładki: www.iskry.com.pl

buziaczek197 | 2018-10-01
Przeczytana: październik 2018

Niech nikogo nie zdziwi tyle gwiazdek. Ja daję je zawsze pod mój gust. Po pierwsze historia o zwierzętach w tej książce opowiedziana przez Pana Kamila jest cudowna. Czytało się ją i z uśmiechem na ustach i ze łzami w oczach. Książka opowiada o zwierzętach, które towarzyszyły im przez całe życie z Panią Olgą <3 najcudowniejszą kobietą kochającą zwierzęta. Ramona to najukochańsza przyjaciółka Pani Oli. Widać to w każdym zdaniu wspomnianym przez Pana Kamila. Cudowni ludzie, którzy nie przechodzą obok braci mniejszych. Kochają ich tak samo jak ja !!! To niesamowita historia dla każdego dla mniejszych dzieci jak i dla dorosłych. I do najważniejsze również w tej książce wszystkie ilustracje są Pani Olgi naszej niezapomnianej Kory <3 !!!

LottaCzyta | 2016-08-26

Pierwsze co myśle po przeczytaniu? Miła i sympatyczna lektura. Mały format i duża czcionka sprawia, że czyta się szybko. Jednak ja dozowałam sobie przyjemność i czytałam po kilka stron dziennie.

Jestem związana z tą książką bardziej niż pewnie większość osób czytających. Roztocze znam. Z opowieści mojej babci. Z mojej wizyty tam. Z posiadania tam rodziny. Zwierzęta opisane przez Kamila Sipowicza są też mi znajome. Gdy babcia wróciła ze swojej ostatniej wizyty na Wojdzie, opowiadała mi o nich. W książce jednak występują też ludzie. Krakersa znam od wielu lat. Dlaczego? Cóż. To po prostu brat mojego ojca, a mój chrzestny :) Czy w takim razie moja opinia o książce może być obiektywna? Myśle, że mimo wszystko tak. Jestem bardzo krytyczna do tego co znam. Tutaj również tak jest.

Przejdzmy jednak do samej książki. Opowieści okraszone są humorem, który sprawia, że uśmiech nie schodzi nam z ust. Lekkie pióro Kamila Sipowicza sprawia, że czyta się sympatycznie, lekko oraz niezwykle...

LouiseDunaway | 2016-08-15

Bardzo przyjemna książka. Nie będę ukrywać- kupiłam głównie ze względu na ilustracje Olgi, jednak jestem pozytywnie zaskoczona, treść łatwo przyswajalna, lekka, jednak niepozbawiona skrawka filozofii. Polecam.

Poppapraniec | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Od samego początku książką zainteresowałem się ze względu na Korę, która uwielbiam, a która również ma swój wkład w najnowszą powieść Sipowicza. Jej rysunki kreują niepowtarzalną atmosferę i pozwalają na relacje ludzko-zwierzęce spojrzeć z innej strony. "Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" to pozycja, która jest jak najbardziej godna polecenia. Kamil Sipowicz pisze komunikatywnym i barwnym jednocześnie językiem, przyciąga ciekawymi opowiastkami i uzależniającym rytmem. Ciekawym uzupełnieniem są ilustracje Olgi Sipowicz, a całość prezentuje się jako naprawdę dobra lektura. Gorąco polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/07/dlaczego-mila-nie-lubi-ramony.html#more

Fantasy-Bestiarium | 2016-06-29

"Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" to książka snująca lekkie i ciekawe opowieści o relacjach ludzi i zwierząt. Pozycja ta pokazuje w tych krótkich historiach, że istnieje jeszcze wiele rzeczy o zwierzętach, których nie wiemy. Można czasami przypuszczać, że w niektórych przypadkach one wiedzą więcej o nas samych niż nam się wydaje. Pozycja potrafi wiele razy zaskoczyć podczas lektury i dać do myślenia.

Pięćdziesiąt dziewięć różnego rodzaju zwierząt wchodzi w skład tej krótkiej opowieści. Poznamy losy psów, kotów, a nawet węży, które podzielą się z nami wieloma zagadkami i spostrzeżeniami. Roztocze jest magicznym miejscem, w głębi lasu na potężnym wzgórzu, które staje się świadkiem wielu miejscami dziwnych i niecodziennych wydarzeń.

Lektura jest bardzo przyjemna i skończyłem ją w bardzo szybkim czasie. Lekki i barwny język tylko dodatkowo przyspieszył czytanie i sprawił, że lektura była prawdziwą przyjemnością. Humor jest nieodzownym elementem tej pozycji i...

Qulturasłowa | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Nie bez przyczyny mówi się, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka, choć stwierdzenie to wielokrotnie dotyczy również innych przedstawicieli fauny. Zwierzęta kochają i ufają bezgraniczne, nie kierują się egoistycznymi pobudkami, akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. Mają również swój świat, którego obserwowanie dostarcza niesłabnącej przyjemności, zaś każdy posiadacz psa czy kota ma w zanadrzu co najmniej kilkadziesiąt opowieści ze swoim pupilem w rolach głównych.
Zwierzęta odgrywają również dużą rolę w życiu Olgi i Kamila Sipowiczów, którzy nie tylko są dumnymi posiadaczami suczki Ramonki, trzech kotów: Bobo, Rudzika i Kuki, ale również dorywczymi opiekunami Mili, Pikusia i Pipi – psów, które wyczuwają uczucie, jakim darzy je małżeństwo. O swoich przygodach z przedstawicielami braci mniejszych opowiada wciągająca książka zarówno dla małych, jak i dużych czytelników „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”, autorstwa Kamila Sipowicza, z barwnymi ilustracjami...

Koralina | 2016-05-26
Na półkach: Przeczytane, Kora/Ola, Ulubione
Przeczytana: 26 maja 2016

Nie ukrywam: kupiłam książkę z myślą o Oli, mam do niej słabość od dawna…

I nie zawiodłam się – lektura napisana lekkim piórem oraz okraszona dużą dawką subtelnego humoru sprawiła mi prawdziwą przyjemność, a jej dodatkowym atutem są ciekawe i barwne ilustracje autorstwa samej Oli, czyli Olgi Sipowicz.

„Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt” to filozoficzne opowiastki Kamila Sipowicza nie tylko o tytułowych zwierzętach i Roztoczu, gdzie: „Każdy dzień jest (…) piękny. Każdy jest inny. Każdego dnia jest inne światło, inne chmury i inaczej wieją wiatry”, ale także o podróżach odbywanych w czasie i przestrzeni, o życiu jako cudzie istnienia, o szczęściu, o cierpieniu, o śmierci czy o tęsknocie, nazwanej jednym z najpiękniejszych uczuć, znanych nie tylko ludziom, ale i psom.

„Tęsknota tworzy tkankę świata. Splata nas ze wszystkimi stworzeniami. Tworzy węzły z czasu, zapachu, miejsca. Z węzłów biegną ogniki miłości między ludźmi, zwierzętami, ale też tymi, którzy...