Eliasz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkoła Biblijna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Salwator
978-83-7580-179-8
religia
puszczyk

Rozważania znakomitej biblistki poświęcone Eliaszowi – jednemu z najbardziej tajemniczych i zdumiewających proroków w historii zbawienia. Podczas gdy jego naród odchodził od Boga, on żył wiarą i walczył o wiarę ludu, do którego został posłany. Żył prawdą, której naród nie chciał przyjąć. Choć stał się prorokiem „jak ogień”, nie przestał być człowiekiem kruchym i słabym. Opanowywał go nie tylko...

Choć stał się prorokiem „jak ogień”, nie przestał być człowiekiem kruchym i słabym. Opanowywał go nie tylko duchowy żar, ale i stany lęku graniczące z depresją i modlitwą o śmierć.
Poznał, czym jest samotność, trwoga śmierci, pustka i dramat ucieczki. Doświadczył, czym jest nawrócenie, radość powrotu i wzięcie do nieba. Próby w wierze i duchowe zmagania towarzyszyły mu do końca ziemskich dni.

źródło opisu: http://www.salwator.com/26,eliasz.html

źródło okładki: http://www.salwator.com/26,eliasz.html