Opowieści z pól i kniei

Wydawnictwo: Łowiec Polski
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
adin

"Opowiadania P. Nowakowskiego są pełne rubasznego humoru, mrożących krew w żyłach przygód na łowach /ach, ta łacina myśliwska!/, przepięknych opisów przedwojennych borów Polesia i Wołynia. Czytelnikowi pragnącemu oderwać się od szarej codzienności gorąco polecam tę lekturę, gdyż umożliwi ona odbycie wspaniałej podróży w czasie, do pól i kniej sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie wraz z Autorem przeżyje niezapomniane przygody ..." /fragment recenzji wydawniczej/.

źródło opisu: Łowiec Polski, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

adin | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Książka przesycona spokojem i klimatem lasu, choć tematyka by na to nie wskazywała. Format krótkich opowiadań sprzyja czytaniu i refleksji o tym wspaniałym hobby.
Polecam wędkarzom, grzybiarzom oraz przede wszystkim ludziom kochającym las i dziką przyrodę.